Stawką niedzielnego finału jest też druga pozycja w rankingu WTA Tour, najwyższa w dotychczasowej karierze dla zwyciężczyni imprezy. Triumfatorka wyprzedzi Rosjankę Marię Szarapową, która na pewno spadnie na czwarta pozycję na świecie, bowiem Białorusinka w razie porażki wróci na trzecie miejsce.

18:51
Dzięki, że byliście z nami! Na dzisiaj to tyle z tekstówkami. Trzymajcie się!
18:42
Początkowo wydawało się, że Czeszka nawet się nie spoci i łatwo pokona rywalkę w dwóch setach. Azarenka pokazała jednak, że jest równorzędną rywalką. Ładny mecz. Godny finału tej rangi turnieju. Brawa dla Petry, brawa dla Wiktorii
18:41
KONIEEEEEEEEEEC!!! Petra Kvitova pokonuje Wiktorię Azarenkę 7:5, 4:6, 6:3 w finale mistrzostw WTA w Stambule!
18:40
Kort odkryty i pewnie kończy KVITOVA! DWIE PIŁKI MECZOWE!
18:35
TAŚMA AZARENKI i po dwóch godzinach i 22 minutach Petra ma pierwszą piłkę meczową!
18:35
NIESZCZĄCY RETURN KVITOVEJ! Ponownie równowaga...
18:34
WIDEO - Piłka dająca Azarence zwycięstwo w drugim secie
18:33
WESZŁO! Ryzykowny drop shot Czeszki. Wydawało sie, że nie ma prawa trafić. A jednak! 40:40!
18:29
5:2 dla PETRY KVITOVEJ! Czy Azarenka zdoła powtórzyć wyczyn z I seta i odrobić straty?
18:28
40:30. Obie panie mają już wyczerpane baterie...
18:27
Zaczyna Czeszka kalkulować. Całą wymianę zagrała na środek kortu. Bez ryzyka. Na jej szczeście Azarenka wyrzuciła na aut. 30:30