Enea Poznań Open 2024. Kamil Majchrzak wygrał z Pablo Carreno-Bustą w 1/8 finału

Akt. 20/06/2024, 20:05 GMT+2

Kamil Majchrzak awansował do ćwierćfinału challengera Enea Poznań Open (pula nagród 75 tys. euro). Polak, po przeszło trzygodzinnej walce, okazał się lepszy od byłej dziesiątej rakiety świata, Hiszpana Pablo Carreno-Busty. Triumfował 7:5, 4:6, 7:6 (7-2).

Kamil Majchrzak wygrał w 1. rundzie Roland Garros z Arthurem Cazaux

Pojedynek Majchrzaka (205. ATP) z Carreno-Bustą (872. ATP) był starciem zawodników, którzy marzą o powrocie do wysokiej formy sprzed lat.
Karierę tego pierwszego, w przeszłości 75. rakiety świata, zahamowało zawieszenie za doping.
Ten drugi, dwukrotny półfinalista wielkoszlemowy w singlu, zmagał się z kolei ostatnio z kontuzją prawego łokcia, przez którą pauzował kilkanaście miesięcy.

Majchrzak odwrócił losy rywalizacji

Czwartkowe spotkanie było niezwykle wyrównane, a po dwóch setach na tablicy wyników widniał rezultat 1-1.
W decydującej partii Polak przegrywał z aktualnym brązowym medalistą igrzysk w Tokio już 1:4 i wydawało się, że zejdzie z kortu w roli pokonanego. Nic bardziej mylnego.
Majchrzak błyskawicznie doprowadził do remisu 4:4, a następnie do tie-breaka. W nim triumfował pewnie, 7-2.
Spotkanie - które rozpoczęło się w środę, ale z powodu opadów deszczu zostało dokończone dzień później - trwało łącznie aż trzy godziny i siedem minut.
Co ciekawe, w czwartek nasz tenisista rozegrał także mecz kolejnej rundy, w którym pokonał Włocha Samuela Vincenta Ruggeriego (278. ATP) 4:6, 6:1, 6:3.
Rywalem Majchrzaka w piątkowym półfinale będzie inny Polak - Maks Kaśnikowski (230. ATP).

Kamil Majchrzak - Pablo Carreno-Busta 7:5, 4:6, 7:6 (7-2)