Kamil Majchrzak odbudowuje pozycję w światowym tenisie

Akt. 12/04/2024, 19:46 GMT+2

Kamil Majchrzak wygrał turniej tenisowy rangi ITF M25 w egipskim Szarm el-Szejk. W finale, rozstawiony z numerem piątym Polak, w dwóch setach pewnie pokonał Egipcjanina Karima-Mohameda Maamouna 6:3, 6:2. Majchrzak wygrał w tym sezonie czwarty turniej i stopniowo odbudowuje pozycję w światowym tenisie.

Tokio. Majchrzak przegrał z Kecmanoviciem w 1. rundzie turnieju tenisowego

W drodze do finału polski zawodnik eliminował kolejno Słowaka Michala Krajciego, Ukraińca Jurija Dżawakiana, Uzbeka Chumojuna Sułtanowa oraz Francuza Robina Bertranda. W całym turnieju nie przegrał nawet jednego seta, a w pięciu meczach stracił tylko 15 gemów.

Majchrzak wygrywa w Afryce

Majchrzak wygrał w tym sezonie już czwarty turniej. Dwukrotnie zwyciężał w Tunezji (Monastyr i Hammamet), a raz w Rwandzie (Kigali). Obecnie jest sklasyfikowany na 405. miejscu w rankingu ATP, ale od poniedziałku będzie notowany wyżej.
W lutym 2022 roku Majchrzak zajmował 75. pozycję. Później został zawieszony na 13 miesięcy za stosowanie dopingu. Zakaz gry był liczony od 30 listopada 2022 roku do 29 grudnia 2023 roku.
Międzynarodowa Agencja ds. Uczciwości w Tenisie (ITIA) uznała, że Polak nie spożył substancji zabronionych świadomie ani celowo. Okolicznością łagodzącą było zanieczyszczenie suplementu diety, który stosował.