Djoković wymęczył rywala. Ma półfinał Australian Open

Akt. 23/01/2024, 10:54 GMT+1

Novak Djoković awansował do półfinału Australian Open. We wtorkowym meczu 1/4 finału Serb pokonał Amerykanina Taylora Fritza 7:6(3), 4:6, 6:2, 6:3. W spotkaniu o finał jego rywalem będzie lepszy z pary Jannik Sinner (Włochy) – Andriej Rublow (Rosja).

Djoković awansował do półfinału Australian Open

Początek meczu nie był łatwy dla lidera światowego rankingu. Potrzebował on aż 84 minut, by na swoją korzyść rozstrzygnąć pierwszą partię. Odpowiedni rytm złapał dopiero w tie-breaku (w 12. gemie obronił przy swoim serwisie dwie piłki setowe). Nie popełnił w nim żadnego błędu, choć w tej odsłonie zanotował łącznie 13 niewymuszonych błędów.

Djoković wygrał 1. seta w meczu z Fritzem w ćwierćfinale Australian Open

Djoković rósł w oczach

Na pierwsze w meczu przełamanie trzeba było czekać do początku drugiego seta. W gemie otwarcia brejkiem popisał się Fritz i wystarczyło to do zwycięstwa w całej partii. Amerykanina w grze utrzymywał serwis i chęć do podejmowania ryzyka w ofensywie.

Fritz doprowadza do wyrównania i wygrywa 2. seta w ćwierćfinale Australian Open

Jednak to Serb najlepiej spisywał się w najważniejszych momentach. Jego postawę cechował wówczas wielki spokój, którego z kolei brakowało w poczynaniach Fritza.
W secie trzecim Djoković zanotował dwa przełamania (na 2:0 i 6:2), a w czwartym kolejne dwa (na 4:2 i 5:3). W ostatnich dwóch odsłonach jego dominacja nie podlegała już żadnej dyskusji. Amerykanin gasł z każdą kolejną minutą trwającego 3:45 pojedynku.

Nole, 10-krotny triumfator Australian Open, odniósł tym samym dziewiąte zwycięstwo w ich dziewiątym bezpośrednim meczu.