Iga Świątek i piłka meczowa z Sofią Kenin. Mecz pierwszej rundy Australian Open 2024

16/01/2024, 04:48 GMT+1

Iga Świątek w drugiej rundzie Australian Open. Po ostatniej piłce w meczu z Sofią Kenin wreszcie na jej twarzy zagościł uśmiech. To nie było łatwe spotkanie dla najlepszej tenisistki świata.

Świątek pokonała Kenin w 1. rundzie Australian Open

Świątek wygrała 7:6 (7-2), 6:2, a mecz trwał godzinę i 51 minut. Najpierw tie-break i wielkie nerwy w pierwszym secie, najwyższy kunszt z dwoma przełamaniami serwisu rywalki w kolejnym.

Świątek wygrała 1. seta z Kenin w meczu 1. rundy Australian Open

Zwycięstwo Polka przypieczętowała w gemie serwisowym. Gdy posłała ostatnią piłkę meczu, mocno i niewygodnie w sam narożnik, Kenin returnowała w aut. Była bezsilna, a Świątek podniosła rakietę w geście triumfu, zupełnie jakby chciała zacisnąć pięść i jeszcze raz pokazać, kto był tego dnia mocniejszy. Za moment na jej twarzy zagościł szeroki uśmiech i uczucie ulgi. Ma to, jest w drugiej rundzie.

Tam jej rywalką będzie Angelique Kerber albo z finalistka turnieju w 2022 roku Amerykanka Danielle Collins.