Ostatni punkt i piękny gest. Zobacz piłkę meczową Huberta Hurkacza

Przemysław Kuwał

20/01/2024, 09:33 GMT+1

Hubert Hurkacz wyrównał najlepsze osiągnięcie w karierze i awansował do 4. rundy Australian Open. W sobotę pokonał w czterech setach Francuza Ugo Humberta 3:6, 6:1, 7:6(4), 6:3, a po piłce meczowej wykonał piękny gest wobec jednego z młodych kibiców.

Piłka meczowa ze spotkania 3. rundy Australian Open Hurkacz - Humbert

Rozstawiony z numerem dziewiątym Polak był nieznacznym faworytem starcia z drugą rakietą Francji. Zaczął od falstartu i przegranego seta, ale później było już tylko lepiej. Przejął kontrolę i zapisywał na koncie kolejne partie.

Zakończył mecz serwisem

W końcu, przy stanie 5:3 w czwartym secie, wypracował trzy piłki meczowe. Pierwsza i druga uciekły, została więc trzecia. I wtedy już się udało - Hurkacz popisał się wygrywającym drugim podaniem i mógł świętować.

Za chwilę pokazał też, że jest nie tylko świetnym tenisistą. Szybko ruszył w stronę jednego z młodych kibiców siedzących w pierwszym rzędzie i podarował mu czapkę oraz ręcznik.

Piękny gest Huberta Hurkacza wobec młodego kibica

Awansując do czwartej rundy Hurkacz wyrównał najlepsze w karierze osiągnięcie w tej imprezie. Łącznie na tym etapie imprez wielkoszlemowych znalazł się po raz piąty.
O ćwierćfinał zagra z innym Francuzem, zdecydowanie niżej notowanym Arthurem Cazaux (122. ATP).