Koniec? W słowniku Świątek nie ma takiego pojęcia

Akt. 18/01/2024, 09:33 GMT+1

Takimi meczami Iga Świątek buduje swoją legendę. Polka w spektakularnym stylu powróciła do gry w 2. rundzie Australian Open, zwyciężając z Danielle Collins 6:4, 3:6, 6:4. Sama w mediach społecznościowych podkreśliła, jak kluczowa w takich sytuacjach jest wiara we własne możliwości i charakter.

Świątek pożegnała Collins brawami

1:4 w szóstym gemie trzeciego seta oraz 2:4 i 0:40 w gemie siódmym, przy aż trzech break pointach do wybronienia - sytuacja liderki rankingu w decydującej fazie spotkania nie należała, delikatnie mówiąc, do najłatwiejszych. W normalnych okolicznościach, będąc już właściwie pięć piłek od pożegnania z turniejem, uczestnik takiej rywalizacji zapewne wywiesiłby białą flagę.

,,Sytuacja robi się podbramkowa". Collins przełamała Świątek w 3. secie 2. rundy Australian Open

Niezłomność i charakter mistrzyni

Ale nie Iga.
Świątek w końcówce rozkręciła się na tyle, że w spektakularny sposób wybroniła własny serwis, wygrała w sumie aż pięć kolejnych gemów, w tym dwukrotnie przełamując coraz gorzej radzącą sobie amerykańską rywalkę.
Potwierdziła tym samym, jak wielką mistrzynią jest nie tylko wtedy, gdy wszystko idzie po jej myśli. Wykazała się też walecznością i niezłomnością, cechami godnymi mistrzyni oraz liderki rankingu.
Bardzo wymowny w całej sytuacji wydaje się też wpis głównej bohaterki w mediach społecznościowych. "To nie koniec, dopóki to nie koniec" - napisała. Krótko, acz treściwie.
W kolejnej rundzie Świątek zmierzy się już w piątek z Czeszką Lindą Noskovą. Transmisja w Eurosporcie 1 i Eurosporcie Extra w Playerze.