Popularne dyscypliny
Dyscypliny
Pokaż wszystko

Sinner wdzięczny rodzicom. "Nigdy nie wywierali presji"

Eurosport
📝Eurosport

Akt. 28/01/2024, 20:32 GMT+1

Jannik Sinner wywalczył w niedzielę swój pierwszy wielkoszlemowy tytuł. W finale Australian Open pokonał po zaciętym boju Rosjanina Daniiła Miedwiediewa 3:6, 3:6, 6:4, 6:4, 6:3. Podczas dekoracji nie zapomniał o rodzicach. W pełnym emocji przemówieniu podziękował, że w młodości nigdy nie wywierali na nim presji.

Jannik Sinner mistrzem Australian Open. Włoch odebrał trofeum za zwycięstwo w turnieju

22-latek spełnił swoje marzenia i wszystkich fanów tenisa z Półwyspu Apenińskiego. Został pierwszym włoskim zwycięzcą wielkoszlemowego turnieju w grze pojedynczej mężczyzn od 1976 roku i triumfu Adriano Panatty w Roland Garros. Poza nimi takim osiągnięciem może pochwalić się jedynie Nicola Pietrangeli, który dwukrotnie wygrywał paryski turniej.
picture

Skrót meczu Jannik Sinner - Daniił Miedwiediew w finale Australian Open 2024

Podczas pomeczowej ceremonii nie zabrakło chwil pełnych emocji. Sinner podkreślił, jak wyjątkową rolę w jego życiu odegrali rodzice – Johann i Siglinde.
- Każdemu życzę takich rodziców. Zawsze pozwalali mi wybierać to, co chciałem. Nawet, gdy byłem bardzo młody – powiedział Sinner. – Trenowałem również inne dyscypliny sportu, a oni nigdy nie wywierali na mnie żadnej presji. Życzyłbym wszystkim dzieciakom takiej wolności przy dokonywaniu wyborów. Chciałbym za to moim rodzicom bardzo podziękować – zaznaczył.
picture

Przemowa Jannika Sinnera po zwycięstwie w Australian Open 2024

Kim są Johann i Siglinde Sinnerowie?

Rodzina Sinnerów pochodzi z Południowego Tyrolu, położonego w północno-wschodniej części Włoch. Jannik przyszedł na świat 16 sierpnia 2001 roku. Od dziecka mieszkał w San Candido, miejscowości położonej bardzo blisko granicy z Austrią. Tenisistą jest również jego młodszy brat Marc, który skutecznie dotąd unikał obecności w mediach.
Johann i Siglinde pracowali w restauracji w schronisku górskim. Od zawsze interesowali się narciarstwem alpejskim i oczywiste było, że miłością tą zainteresować chcieli swoje dzieci.
Gdy bracia dorastali, Siglinde rozpoczęła pracę w roli instruktorki narciarstwa, a Johann został drwalem.
Swoją przygodę ze sportem Jannik rozpoczął naturalnie od narciarstwa. I zaczął odnosić sukcesy. Jako nastolatek mógł się pochwalić kilkoma zwycięstwami w prestiżowych zawodach.
Lubił też grać w tenisa, a rodzice nie wywierali na nim żadnej presji w kwestii wyboru dyscypliny. Podobała mu się również piłka nożna i kilka innych sportów. Ostatecznie zdecydował się jednak zostać zawodowym tenisistą i z pewnością teraz tego nie żałuje.
picture

Rozmowa z Jannikiem Sinnerem po zwycięstwie w Australian Open 2024

Obecnie wiele osób wierzy, że stać go, by w niedługim czasie objąć prowadzenie w rankingu ATP. Tego typu spekulacje nie byłyby możliwe, gdyby Johann i Siglinde Sinnerowie nie umożliwili mu wyboru dyscypliny sportu. W ten sposób pozwolili synowi na realizację marzeń.
(br)
Udostępnij
Reklama
Reklama