Witamy serdecznie w relacji z finału Australian Open. Szwajcar walczy z Marinem Ciliciem o zwycięstwo w Melbourne. Jeśli zwycięży, zdobędzie 20. historyczny tytuł w imprezie wielkoszlemowej. Na relację tekstową z tego spotkania zaprasza Boro

Akt. 28/01/2018, 12:42 GMT+1

Koniec meczu. Federer wygrał zasłużenie i śrubuje swój wielkoszlemowy rekord zwycięstw. W tej chwili licznik wskazuje 20. Dziękuje za wspólnie spędzony czas Boro
1:6
FEDERER wygrywa w Australii po raz szósty i zdobywa swój 20. tytuł wielkoszlemowy. Tym samym śrubuje nieprawdopodobny rekord

1:3
Cilić pewnie wygrywa swój serwis. 1:3. Jednak, by wrócić do gry musi przełamć podanie przeciwnika
0:3
Federer nie gra dobrze, ale Chorwat w ważnych momentach popełnia proste błędy w istotnych momentach czym mocno pomaga rywalowi. 3:0 dla Szwajcara
0:2
PRZEŁAMANIE. Federer zdobył break pointa gdy zażądał chalenge'a, w którym udowodniono Chorwatowi podówjny błąd serwisowy. Po chwili Cilić kolejną piłkę posłał w siatkę i Federer wyszedł na prowadzenie!

0:1
Obaj zwodnicy grają bardzo nerwowo i popełnija na zmianę proste błędy. Terraz mamy równowagę, a w polu serwisowym Cilić
0:1
Kapitalny cross beckhendowy Federera pozwolił mu uciec katu spod topora. Szwajcar prowadzi 1:0, ale wygląda na to, że Cilic czuje się na korcie lepiej. teraz serwuje Chorwat
0:0
Olbrzymie problemy Federera przy serwisie, na razie obronił jednego breakpointa za chwilę drugi
0:0
Mecz trwa już dwie i pół godziny, a w piatym secie nie będzie tiebreaka

6:3
Cilić pewnie wygrywa gema przy swoim serwisie i wygrywa czwartego seta 6:3, mimo że przegrywał już 1:3!!!

5:3
PRZEŁAMANIE!!! Cilić wygrywa kluczową piłkę i zarazem czwarty kolejny gem. Prowadzi 5:3 i szykuje nam się piąty set!
4:3
Arcyciekawy germ. Cilić miał dwa breakpointy, ale Federer z duszą na ramieniu wybronił się z tej sytuacji. Przy przewadze Federera ogladaliśmy najdłuższą wymiane w tym meczu, która padła łupem Chorwata. Kolejny breakpoint dla niego
4:3
Fatalna gra Federera, Szwajcar popełnił błędy w łatwych sytuacjach Chorwat miał dwa breakponty