Qinwen Zheng - Aryna Sabalenka: wynik na żywo i relacja live - Finał Australian Open 2024 - Tenis

11:12
Trwa ceremonia wręczenia trofeum. Transmisja trwa w Eurosporcie 1 i w Eurosporcie Extra. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na jutrzejszy finał panów.
11:06
Białorusinka powtórzyła tym samym wyczyn Azarenki.
11:03
Styl, w jakim to zrobiła, musi robić wrażenie! W Melbourne Białorusinka nie straciła nawet seta.

Aryna Sabalenka obroniła tytuł mistrzyni Australian Open

3:6, 2:6
SABALENKA OBRONIŁA TROFEUM W AUSTRALII!
40:AD
Serwis ratuje jednak Sabalenkę. Za chwilę wymusiła błąd rywalki. I ma piłkę meczową numer 5.
AD:40
Czwarta też. Mało tego, teraz to ona ma break pointa!
40:40
Świetny skrót ratuje Zheng. Trzecia piłka mistrzowska obroniona przez Chinkę.
30:40
Białorusinka szuka bardzo szybkich rozwiązań i poskutkowało to dwa błędami.
0:40
Trzy piłki mistrzowskie dla Sabalenki!
3:6, 2:5
Zheng przedłuża swoje nadzieje. W jednej z akcji, będąc w głębokiej defensywie, trafiła idealnie w samą linię. Czy stać ją na pierwsze przełamanie? Zaraz wszystko będzie jasne.

Wielkie szczęście Zheng w 7. gemie 2. seta w finale Australian Open 2024

3:6, 1:5
I znów Chinka nie potrafiła wywrzeć presji na serwującej Sabalence. Jej dominacja jest ogromna, Zheng coraz bardziej bezradna.
3:6, 1:4
Sabalenka coraz bliżej obrony tytułu, ma podwójne przełamanie! Białorusinka przegrywała 30:40, ale Zheng w kluczowym momencie najpierw popełnia podwójny błąd serwisowy (już szósty w tym finale!), a na koniec Białorusinka popisała się ładnym skrótem.
3:6, 1:3
W swoim gemie serwisowym Sabalenka była w lekkich tarapatach, bo Chinka prowadziła 30:15. Szybko jednak wróciła na właściwą drogę - mocny bekhend, pewny smecz, a na koniec świetny serwis i obroniła podanie.
3:6, 1:2
Z 40:15 Białorusinka zdołała returnem i smeczem doprowadzić do równowagi. Na koniec 21-letnia Chinka obroniła się serwisem. - Jakość czyli prędkość i głębokość pierwszych uderzeń to jest klucz do walki z Sabalenką - podkreślił na antenie Eurosportu Dawid Celt.
3:6, 0:2
Chinka nie może znaleźć sposobu na serwis Białorusinki. Inna sprawa, że sama pozwoliła jej się rozpędzić. Gem wygrany do 30.
3:6, 0:1
Dominacja faworytki trwa w najlepsze. Pierwszy gem drugiego seta i już przełamanie. Chinka sama sobie jednak winna - w tym gemie popełniła aż trzy podwójne błędy serwisowe... Brawa dla Sabalenki za niesamowity return, który dał jej break pointa.

Sabalenka przełamała Zheng w 1. gemie 2. seta w finale Australian Open 2024

3:6
Sabelenka obejmuje prowadzenie w setach. Zheng ładnie odrzucała Białorusinkę od kortu, miała znakomitą okazję na 30:30, ale nieznacznie się pomyliła. Sabalenka nie wypuściła takiej okazji. Piąta piłka setowa padła już jej łupem.