Australian Open 2021. Wyniki meczów 1. rundy singla kobiet

08/02/2021, 07:28 GMT+1

Serena Williams, która w tym roku będzie obchodziła 40. urodziny, błyskawicznie rozprawiła się z Niemką Laurą Siegemund zwyciężając 6:1, 6:1 w 1. rundzie wielkoszlemowego Australian Open. Swoje mecze wygrały również Venus Williams i Naomi Osaka. Zawiodła Angelique Kerber. Transmisje z Australian Open w kanałach Eurosportu i Eurosport Playerze.

linkTransmisje z Australian Open w kanałach Eurosportu i Eurosport Playerze
Williams nie zamierzała tracić czasu i szybko dała do zrozumienia, że będzie bardzo groźna na kortach Melbourne Park. Jej spotkanie z Siegemund trwało zaledwie 56 minut. Co ciekawe, nic nie zapowiadało tak szybkiej wygranej, albowiem Amerykanka została przełamana w pierwszym gemie. Jednak dziesięć kolejnych padło już jej łupem.
- To był dobry początek. Zdecydowanie, to była "vintage Rena" – powiedziała triumfatorka 23 turniejów wielkoszlemowych. - Myślę, że narzucam sobie całkiem niezłe tempo w Wielkim Szlemie – dodała, mając na myśli szybkie zwycięstwo.
Williams zwróciła uwagę nie tylko efektowną wygraną, ale również trzykolorowym kombinezonem, w którym wystąpiła.
Jej kolejną rywalką będzie Serbka Nina Stojanović (99. WTA).
Podobnie jak siostra, swój mecz wygrała Venus Williams. Zawodniczka, która zameldowała się w Australian Open 24 lata od pierwszego występu, w konfrontacji weteranek pokonała 35-letnią Belgijkę Kirsten Flipkens 7:5, 6:2.
- To wspaniałe. Wygrana zawsze cieszy. Nigdy nie jest łatwo. Ona sprawiła mi problemy. W przeszłości również stoczyłyśmy wiele wspaniałych pojedynków. Natomiast nie myślę o moim wieku, kiedy wychodzę rozegrać zawodowy mecz. To praca, którą lubię, ale wciąż praca – powiedziała 40-latka.
Bardzo dobrze turniej rozpoczęła Naomi Osaka. Rozstawiona z "trójką" Japonka bez żadnego problemu pokonała Rosjankę Anastazję Pawliuczenkową 6:1, 6:2. Triumfatorka Australian Open sprzed dwóch lat musiała się wycofać z półfinału turnieju Gippsland Trophy z powodu kontuzji barku. Na szczęście uraz okazał się niegroźny, a gdy Osaka przełamała rywalkę w drugim gemie, wszystko poszło jak z płatka.
- Byłam naprawdę zdenerwowana. Nie mogłam spać w nocy. Zawsze mam ten problem przed finałami i meczami pierwszej rundy. Nigdy nie chcę przegrać już w pierwszym meczu – wyznała.

Następnie czeka ją konfrontacja z Francuzką Caroline Garcią (43.).
Zdecydowanie gorzej spisała się Kerber. Rozstawiona z numerem 23. tenisistka przegrała z Amerykanką Bernardą Perą 0:6, 4:6. Zwyciężczyni Australian Open z 2016 roku przegrała pierwszą partię już po 19 minutach. Zajmująca 66. miejsce w rankingu Pera w drugim secie wyszła na prowadzenie 3:0 i pomimo późniejszych problemów nie dała sobie wydrzeć wygranej.
Pera najlepszy występ w Australian Open odnotowała w 2018 roku, kiedy dotarła do trzeciej rundy. Na drodze do powtórzenia tego wyniku stanie jej teraz reprezentantka Kazachstanu Zarina Dijas, która wygrała ze Słowenką Tamarą Zidansek 6:2, 7:5.
Wyniki poniedziałkowych meczów 1 rundy singla kobiet w wielkoszlemowym tenisowym Australian Open:

Iga Świątek (Polska, 15) - Arantxa Rus (Holandia) 6:1, 6:3
Naomi Osaka (Japonia, 3) - Anastazja Pawliuczenkowa (Rosja) 6:1, 6:2
Camila Giorgi (Włochy) - Jarosława Szwedowa (Kazachstan) 6:3, 6:3
Zarina Dijas (Kazachstan) - Tamara Zidansek (Słowenia) 6:2, 7:5
Venus Williams (USA) - Kirsten Flipkens (Belgia) 7:5, 6:2
Caroline Garcia (Francja) - Polona Hercog (Słowenia) 7:6 (7-6), 6:3
Rebecca Marino (Kanada) - Kimberly Birrell (Australia) 6:0, 7:6 (11-9)
Nina Stojanovic (Serbia) - Irina-Camelia Begu (Rumunia) 6:3, 6:4