Hurkacz poznał rywala w meczu o finał. Awansował po zaciętym boju

12/10/2023, 16:09 GMT+2

Wiadomo już, z kim Hubert Hurkacz zmierzy się w półfinale turnieju ATP 1000 w Szanghaju. Przeciwnikiem Polaka będzie Amerykanin Sebastian Korda, który pokonał swojego rodaka Bena Sheltona 6:7 (10-12), 6:2, 7:6 (8-6).

Australian Open. Piłka meczowa ze spotkania 4. rundy Hurkacz - Korda

Hurkacz zameldował się w najlepszej czwórce imprezy dzięki wygranej z Węgrem Fabianem Marozsanem 4:6, 6:1, 6:3 i mógł w spokoju oczekiwać na kolejnego rywala.
Tego wyłonić miał pojedynek dwóch wielkich nadziei amerykańskiego tenisa - Bena Sheltona i Sebastiana Kordy.

Zacięty mecz

Spotkanie lepiej zacząło się dla notowanego o sześć miejsc wyżej (26. ATP) Sheltona, który w spektakularnym tie-breaku pierwszego seta wykorzystał piątą piłkę meczową i prowadził w całym spotkaniu.
Druga partia miała przebieg zgoła inny. Od początku do końca karty rozdawał Korda, który wygrał łatwo 6:2.
Trzeci set to niezwykle zażarta walka i kolejny tie-break. W nim znakomicie zaczął Korda - od prowadzenia 3-0. Wydawało się, że takiej okazji już nie wypuści. Od stanu 5-1 miał pięć piłek meczowych, ale Shelton doprowadził do wyrównania. Jednak ta ostatnia i najważniejsza ostatecznie padła łupem Kordy.
Korda i Hurkacz o miejsce w finale zagrają w sobotę i będzie to ich trzeci bezpośredni mecz. W 2021 roku w dwóch setach wygrał Polak, ale podczas tegorocznego Australian Open lepszy był Amerykanin, który zwyciężył po pieciosetowej batalii. Tam odniósł on swój największy sukces w Wielkim Szlemie, kończąc rywalizację na ćwierćfinale.
Jego jedyny wygrany turniej ATP to zawody rangi 250 w Emilia-Romagna w 2021 r. W tegorocznych turniejach ATP 1000 nigdy nie awansował dalej niż do drugiej rundy.
Sebastian Korda - Ben Shelton 6:7 (10-12), 6:2, 7:6 (8-6)