Hurkacz w najlepszej szesnastce w Szanghaju. Ale spacer to nie był

Mariusz Czykier

Akt. 08/10/2023, 10:48 GMT+2

Hubert Hurkacz wygrał 6:4, 6:4 z Yu Hsiou Hsu i awansował do 1/8 finału turnieju ATP Masters 1000 w Szanghaju. Notowany na 184. miejscu rankingu ATP Chińczyk momentami stawiał polskiemu tenisiście zacięty opór. Rywalem Polaka w meczu o ćwierćfinał będzie zwycięzca pojedynku między Chińczykiem Zhinzenem Zhangiem (60. ATP) i Amerykaninem Brandonem Nakashimą (122. ATP).

Ciekawa wymiana w meczu Hurkacz - Huesler w 1. rundzie US Open

Rozstawiony z nr 16 Polak mecz rozpoczął od przełamania już w trzecim gemie, a chwilę później miał okazję na podwyższenie prowadzenia na 4:1. W trwającym kilkanaście minut gemie Hsu obronił jednak trzy break pointy, chociaż sam miał duży problem z domknięciem gema. Wykorzystał dopiero siódmą piłkę.

Chińczyk podjął wyzwanie

Od tego momentu gra zrobiła się nieco bardziej wyrównana, a w ósmym gemie przed stratą podania bronił się Hurkacz. Skutecznie. A przy kolejnym własnym serwisie wykorzystał już pierwszą piłkę setową.
Początek drugiego seta to w dalszym ciągu wyrównana gra po obu stronach. Dopiero w 5. gemie Hurkacz wykorzystał moment słabości Chińczyka i doprowadził do błyskawicznego przełamania.
Mimo wciąż wyrównanej gry wydawało się, że doprowadzenie meczu do szczęśliwego końca będzie dla Polaka formalnością. Ale w 10. gemie, gdy Hurkacz serwował po zwycięstwo, nieoczekiwanie znowu musiał się bronić przed przełamaniem.
Na szczęście ponownie udało mu się obronić break point, a trzy piłki później mógł się cieszyć z awansu do najlepszej szesnastki turnieju.
Rywalem Polaka w meczu o ćwierćfinał będzie zwycięzca pojedynku między Chińczykiem Zhinzenem Zhangiem (60. ATP) i Amerykaninem Brandonem Nakashimą (122. ATP).