Hubert Hurkacz kapitalnie serwował w meczu z Andriejem Rublowem. ATP 1000 w Szanghaju

Akt. 16/10/2023, 12:01 GMT+2

Hubert Hurkacz pokonał Rosjanina Andrieja Rublowa 6:3, 3:6, 7:6 (10-8) w finale turnieju tenisowego ATP Masters 1000 w Szanghaju, ale sukces ten nie byłby możliwy bez kapitalnego serwowania Polaka. Statystyki jego podania są imponujące.

Skrót meczu Hurkacz – Rublow w finale turnieju ATP Masters 1000 w Szanghaju

Mecz był niezwykle wyrównany i decydował się w emocjonującym tie-breaku. Co by się nie działo Hurkacz mógł jednak liczyć na swoją największą tenisową broń, czyli serwis.

Hubert Hurkacz doskonale serwuje

Kapitalny serwis Hurkacza

Polak rozpoczął pojedynek od asa i w ten sam sposób zakończył pierwszego seta. Podanie nie zawiodło go także w najważniejszych momentach decydującego seta.
- On serwował na nierealnym poziomie. Kiedy trafiał, nic nie mogłem zrobić - żalił się Rosjanin na pomeczowej konferencji prasowej.

Statystyki Hurkacza z meczu finałowego są imponujące. Polak przede wszystkim zaliczył 21 asów. Swoim pierwszym podaniem serwował ze świetną skutecznością 75 procent, a do tego średnia szybkość jego uderzeń to imponujące 211 kilometrów na godzinę. Przy takiej kanonadzie każdy rywal byłby bezradny.
26-letni wrocławianin po raz ósmy zagrał w finale zawodów ATP. To jego siódmy tytuł, a drugi w imprezie Masters 1000, po sukcesie dwa lata temu w Miami.

Hubert Hurkacz po wygranym turnieju w Szanghaju

Dzięki niedzielnej wygranej Hurkacz zapewnił sobie awans z 17. na 11. miejsce w światowym rankingu. Liczy się także w walce o udział w kończącym sezon turnieju masters - ATP Finals w Turynie, z udziałem ośmiu najlepszych tenisistów.