ATP Masters 1000 Monte Carlo 2024. Novak Djoković pokonał Lorenzo Musettiego w 1/8 finału

11/04/2024, 17:52 GMT+2

Novak Djoković pewnym krokiem awansował do najlepszej ósemki turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo. W czwartek lider światowego rankingu wygrał w dwóch setach z Lorenzo Musettim 7:5, 6:3.

Novak Djoković wygrał Roland Garros 2023

Djoković (1. ATP) był wyraźnym faworytem spotkania z Musettim (24. ATP). Podobnie było jednak w przypadku 1/8 finału poprzedniej edycji, kiedy Włoch sensacyjnie wyeliminował Serba, triumfując 4:6, 7:5, 6:4.

Novak Djoković w ćwierćfinale

Tym razem obyło się bez niespodzianki, choć niżej notowany tenisista rozpoczął mecz od przełamania.
Od stanu 4:2 dla Musettiego popularny Nole włączył kolejny bieg. Był lepszy w pięciu z sześciu następnych gemów i to jego łupem padł inauguracyjny set.
W drugiej partii zawodnik z Belgradu poszedł za ciosem. Aż trzykrotnie odebrał serwis 22-latkowi, samemu tracąc podanie dwa razy.
Finalnie, po trwającym godzinę i 59 minut pojedynku, Djoković wygrał 7:5, 6:3 i stał się drugim tenisistą w historii, który po raz dziesiąty wystąpi w ćwierćfinale w Monte Carlo w erze open.
W kolejnej rundzie rywalem Serba będzie Australijczyk Alex De Minaur (11. ATP).

Novak Djoković - Lorenzo Musetti 7:5, 6:3