ATP Masters 1000 Monte Carlo. Novak Djoković - Iwan Gachow: wynik i relacja z meczu - Tenis

11/04/2023, 19:34 GMT+2

Novak Djoković awansował do trzeciej rundy turnieju ATP Masters 1000 na kortach ziemnych w Monte Carlo. Serbski tenisista, wracający do gry po 39 dniach przerwy, pokonał Rosjanina Iwana Gachowa 7:6 (7-5), 6:2.

Novak Djoković to lider światowego rankingu tenisistów

Wtorkowe spotkanie było dla Djokovicia (1. ATP) pierwszym od 3 marca i półfinałowej porażki w Dubaju z Daniiłem Miedwiediewem (5. ATP). Później, kiedy światowa czołówka grała w USA, Serba czekała przymusowa przerwa związana z brakiem szczepienia przeciw COVID-19.

Nerwowy tylko początek

W pierwszej rundzie w Monte Carlo 22-krotny triumfator turniejów wielkoszlemowych miał wolny los, a w drugim meczu stanął naprzeciwko zdecydowanie niżej notowanego Gachowa (198. ATP).
Na korcie długimi fragmentami nie było widać różnicy między tenisistami. Co więcej, w siódmym gemie to Rosjanin przełamał Serba i niespodziewanie prowadził 4:3.
Chwilę później bardziej utytułowany z zawodników odłamał jednak rywala, a o losach rywalizacji decydował tie-break. W nim Djoković wygrał 7-5.
W drugim secie wyrównana gra toczyła się tylko do stanu 2:2. Kolejne cztery gemy padły już jednak łupem lidera rankingu, który pokonał przeciwnika 6:2 i zameldował się w 1/8 finału.
W kolejnej rundzie jego rywalem będzie jeden z Włochów: Luca Nardi (159. ATP) lub Lorenzo Musetti (21. ATP).