ATP 1000 Monte Carlo. Niesamowity przebieg meczu Benoit Paire - Alexei Popyrin w finale eliminacji. Co się stało?

09/04/2023, 17:54 GMT+2

Benoit Paire nie tak wyobrażał sobie zakończenie spotkania ostatniej rundy eliminacji do turnieju ATP 1000 w Monte Carlo. Choć francuski tenisista był o krok od awansu do głównej drabinki, to w kuriozalnych okolicznościach poległ w starciu z Australijczykiem Alexeiem Popyrinem.

Tiafoe pokonał Paire’a w 1. rundzie Indian Wells

Niedzielny mecz długo układał się po myśli niżej notowanego Paire'a (164. ATP). 33-latek urodzony w Prowansji prezentował się znakomicie zarówno przy własnych gemach serwisowych, jak i Popyrina (95. ATP). Pierwszą partię, trwającą zaledwie 31 minut, wygrał 6:2.

Paire był o gema od awansu

Drugi set również toczył się pod wyraźne dyktando Francuza. Paire dwukrotnie przełamał rywala, a przy jego prowadzeniu 5:1 wydawało się, że losy zwycięstwa są już przesądzone. Nic bardziej mylnego.
Od tego momentu na korcie zaczął przeważać Australijczyk. Po dwóch przełamaniach powrotnych i zaledwie kilkunastu minutach rywalizacji na tablicy wyników był już remis 5:5. Finalnie Popyrin doprowadził do tie-breaka, którego wygrał zdecydowanie, 7-2.
Trzecia odsłona również należała do tenisisty rozstawionego w eliminacjach z numerem trzynastym. Zawodnik rosyjskiego pochodzenia triumfował 6:4 i to on awansował do głównej drabinki w Monte Carlo. W pierwszej rundzie zmierzy się z Serbem Dusanem Lajoviciem (68. ATP).