Fabian Marozsan - Holger Rune: wynik i relacja z meczu 2. rundy turnieju ATP w Miami

Jacek Cychol

25/03/2024, 12:03 GMT+1

Rozstawiony z numerem 6. Duńczyk Holger Rune w niedzielę sensacyjnie przegrał w drugiej rundzie turnieju ATP w Miami ze znacznie niżej notowanym Fabianem Marozsanem 1:6, 1:6 w zaledwie 59 minut. Tenisista z Węgier po raz czwarty w karierze zmierzył się z rywalem z czołowej dziesiątki światowego rankingu i odniósł już trzecie zwycięstwo.

Skrót mecz Marozsan - Rune w 2. rundzie turnieju ATP w Miami

Marozsan dopiero w ubiegłym roku debiutował w zawodach głównego cyklu ATP i już wtedy sprawił pierwszą wielką niespodziankę. W Rzymie jako kwalifikant wyeliminował m.in. Carlosa Alcaraza w dwóch setach. W zeszłym sezonie potrafił również pokonać kolejnego gracza z pierwszej dziesiątki, Caspera Ruuda, podczas Shanghai Masters.

Rune bezradny w Miami

Węgier w niedzielę dopisał do tej listy aktualnie siódmego tenisistę rankingu ATP, a styl w jakim to uczynił, musi budzić szacunek. Marozsan zdominował faworyta od samego początku, szybko przełamując serwis Duńczyka. Rune nie doczekał się nawet jednej szansy na odpowiedź w pierwszym secie.
Podobnie rozpoczęła się druga odsłona, w której tenisista pochodzący z Budapesztu od razu objął prowadzenie i nie oddał go do końca, triumfując ostatecznie 6:1, 6:1 po niespełna godzinie gry. W całym spotkaniu zanotował 23 uderzenia wygrywające i obronił wszystkie trzy break pointy.
- Lubię grać na najwyższym poziomie, miałem wspaniały dzień i cieszyłem się każdą chwilą na korcie centralnym przeciwko bardzo utalentowanemu zawodnikowi. Starałem się wywierać na nim silną presję i grałem z dużą intensywnością. Nie mógł znaleźć sposobu, żeby coś zmienić - powiedział po tym zwycięstwie węgierski tenisista.

W tej samej fazie turnieju w Miami zameldował się już również Hubert Hurkacz, który rozpoczął rywalizację od drugiej rundy. Rozstawiony z numerem 8. Polak w poniedziałek zmierzy się z Amerykaninem Sebastianem Kordą.