Jan Zieliński, Hugo Nys - Sander Gille, Joran Vliegen: wynik i relacja. ATP 1000 w Miami

25/03/2024, 07:46 GMT+1

Jan Zieliński i Hugo Nys z Monako awansowali do drugiej rundy gry podwójnej turnieju tenisowego ATP rangi 1000 w Miami. W niedzielę wygrali z belgijskim duetem Sander Gille, Joran Vliegen 7:6 (7-5), 7:6 (7-2).

Skrót meczu Zieliński/Nys - Glaspool/Rojer w 3. rundzie debla Australian Open 2024

Mecz polskiego deblisty był niezwykle wyrównany i zacięty. W pierwszym secie nikt nie zdołał przełamać rywali, a do zwycięstwa wystarczył jeden mini break w tie-breaku.

Zacięty mecz Zielińskiego

W drugim secie serwis nie był już tak groźną bronią z obu stron. W jego trakcie doszło do dwóch przełamań, ale i tak trzeba było rozegrać drugiego tie-breaka. W nim Zieliński i Nys szybko przejęli inicjatywę i wygrali pewnie 7-2.
Kolejnych rywali Polaka i Monakijczyka wyłoni mecz między rozstawionymi z "jedynką" Rohanem Bopanną z Indii i Matthew Ebdenem z Australii, a Włochami Simone Bolellim i Andreą Vavassorim.

Jan Zieliński o gratulacjach po sukcesie

Wynik meczu 1. rundy debla:

Jan Zieliński, Hugo Nys (Polska, Monako) - Sander Gille, Joran Vliegen (obaj Belgia) 7:6 (7-5), 7:6 (7-2).