Jannik Sinner - Novak Djoković: wynik na żywo i relacja live z finału turnieju ATP Finals 2023

Akt. 19/11/2023, 20:04 GMT+1

To tyle od nas w relacji na żywo z decydującego spotkania ATP Finals 2023. Dziękujemy za Waszą uwagę i zapraszamy do śledzenia tenisowych doniesień w eurosport.pl.
13 asów serwisowych Djokovicia przy 8 Sinnera w całym spotkaniu. Serb wygrał aż 91 proc. punktów, gdy trafiał pierwszym podaniem, które zrobiło dziś różnicę.
3:6
Zrobiło się ciekawie w drugim secie, ale kończymy bez niespodzianki. Djoković ponownie przełamuje Sinnera i zwycięża w całym meczu 6:3, 6:3 po godzinie i 43 minutach!
3:5
Włoch wyraźnie przeżywa swój najlepszy okres gry w dzisiejszym finale. Miał już 30:0 przy podaniu słynnego rywala, ale zastopowały go dobre serwisy Djokovicia. Przy równowadze 36-latek zdołał już zamknąć gema i tylko krok dzieli go od wygrania ATP Finals po raz siódmy.
3:4
Za nami zdecydowanie najbardziej zacięty gem meczu! Walkę przy podaniu młodszego z zawodników rozstrzygnęła wyczerpująca gra na przewagi. Po piętnastominutowym boju Sinner broni serwisu, ale kosztowało go to masę sił. Djoković ma czego żałować, gdyż nie wykorzystał dwóch break pointów.
2:4
Poważnie zapachniało niespodzianką w tym gemie! Włoski tenisista uzbierał w nim więcej punktów przy returnie, niż przez całą wcześniejszą część meczu i prowadził już 40:15. Były to oczywiście jego pierwsze break pointy w dzisiejszym finale, ale nie wykorzystał szansy na odmienienie losu. Djoković skutecznie odpadł jego atak.
2:3
Sinner gładko wygrywa gema przy swoim podaniu i wielkim aplauzie włoskiej publiczności. Pytanie, jak teraz zatrzymać perfekcyjnie serwującego Serba, który przecież ma już przewagę przełamania w tej odsłonie.
1:3
Sześciokrotny triumfator ATP Finals odpowiedział, jak na wielkiego mistrza przystało. Trzy asy serwisowe z rzędu ustawiły gema, a jedyny return Włocha był niecelny.

1:2
Bardziej doświadczony z tenisistów przedłużył swoją imponującą serię, prowadząc już 30:0 w kolejnym gemie serwisowym przeciwnika. Dopiero wówczas Sinner włączył się do gry i zaczął wreszcie punktować w drugim secie. Presja ze strony Djokovicia jednak nie ustawała i dopiero po trzecim obronionym break poincie Włoch utrzymał podanie.
0:2
Tymczasem u Djokovicia serwis nie zawodzi nawet na moment. Drugi gem wygrany przez Serba bez straty punktu w tym secie. Wygląda na to, że może zamknąć tę partię jeszcze szybciej niż pierwszą.
0:1
Jeśli ktoś liczył na przebudzenie zawodnika gospodarzy, to srogo się zawiódł. Włoch pod presją nie zdołał uniknąć serii błędów i przegrał przy własnym podaniu do zera. Za dużo nerwowości i niepewności w grze Sinnera, by podjąć równą walkę z rywalem tej klasy.

Pierwszy set rozstrzygnięty w zaledwie 38 minut.
3:6
Buczenie włoskich kibiców nie było w stanie wybić Djokovicia z rytmu. Wręcz przeciwnie, jak to często bywa w jego przypadku, takie zachowanie z trybun tylko zmobilizowało go do jeszcze lepszej gry. W efekcie Sinner ponownie był bezradny, przegrywając gema do zera, a całego seta 3:6.
3:5
Przeplatający dobre zagrania z błędami Sinner jeszcze przedłuża emocje w premierowej odsłonie. Przy 30:30 popisał się dwoma asami serwisowymi z rzędu. Teraz jednak przed nim trudniejsza część zadania, by zostać w tym secie.
2:5
Włoch nie jest w stanie znaleźć żadnej recepty na dobrze serwującego Serba. Faworyt tym razem nie oddał nawet punktu i już tylko jeden wygrany gem dzieli go od zakończenia pierwszego seta.

2:4
Sinner wreszcie mógł nabrać nieco pewności siebie. Szybko zdobywane punkty okraszone premierowym asem dały mu wystarczającą przewagę, by zamknąć gema bez żadnych nerwów.
1:4
Serb jest nie do ruszenia przy swoim podaniu, przynajmniej w tej fazie meczu. Gem gładko wygrany do 15, a do tego piąty as serwisowy przy zerowym dorobku rywala pod tym względem.
1:3
36-latek tym razem wygrał długą wymianę z rywalem na początku gema, ale później musiał wracać ze stanu 15:40. Presja wyraźnie udzieliła się jednak Włochowi, który nie zdołał tego zamknąć. Tymczasem Djoković doczekał się pierwszego break pointa, który od razu przełożył się na przełamanie. W pełni zasłużone.
1:2
Bardziej utytułowany z tenisistów ponownie niezagrożony przy swoim serwisie. Powiększył swój dorobek o kolejne dwa asy, czyli łącznie ma ich już cztery. Sinner jeszcze na to nie odpowiedział.
1:1
Już na początku gema serwisowego Włocha kibice obejrzeli niezwykle zaciętą walkę o punkt, zakończoną dopiero po 17 wymianach, gdy Serb posłał piłkę w siatkę. Ulubieniec gospodarzy musiał się napracować, by obronić podanie, ale zdołał wygrać do 30.