Wielkie starcie w półfinale już pewne. Alcaraz wygrał grupę i zagra z Djokoviciem

Mateusz Kalina

Akt. 17/11/2023, 18:09 GMT+1

Carlos Alcaraz pokonał Daniiła Miedwiediewa 6:4, 6:4 i tym samym zapewnił sobie wygraną w grupie czerwonej ATP Finals. W półfinale rozgrywanego w Turynie turnieju Hiszpan zmierzy się z Novakiem Djokoviciem.

Carlos Alcaraz zadziwił publiczność niesamowitymi trikami rakietą

Starcie Alcaraza z Miedwiediewem nie przyniosło spodziewanych emocji. Hiszpan kontrolował pojedynek. W pierwszym secie przełamał rywala w siódmym gemie i to wystarczyło do wygrania partii.
Do podobnej sytuacji doszło w drugim secie. Z tą różnicą, że Alcaraz punkt przy podaniu Rosjanina wygrał w dziewiątym gemie. Chwilę później Hiszpan wykorzystał swoje podanie i po godzinie i 21 minutach mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

Półfinałowe pary

Wygrana Alcaraza oznacza, że zajął on pierwsze miejsce w grupie czerwonej. Teraz na jego drodze stanie Djoković. W tym wypadku śmiało można mówić o przedwczesnym finale, albowiem Serb to lider rankingu, a Hiszpan znajduje się tuż za nim. Ich dotychczasowe mecze dostarczyły ogromnych emocji.
Drugą parę, która powalczy o decydujący mecz, stworzą Miedwiediew i Jannik Sinner.