Finał w Delray Beach bez Zielińskiego

17/02/2024, 22:12 GMT+1

Jan Zieliński i Hugo Nys nie wywalczą tytułu w turnieju ATP w amerykańskim mieście Delray Beach. Rozstawieni z numerem drugim Polak i Monakijczyk odpadli w półfinale.

Hanfmann i Koepfer wygrali 1. seta w starciu z parą Zieliński/Nys w ćwierćfinale Australian Open

W sobotę ulegli grającym z "trójką" Amerykaninowi Robertowi Gallowayowi i Brytyjczykowi Julianowi Cashowi 4:6, 5:7. We wcześniejszych meczach obie pary nie przegrały seta. Sobotnia rywalizacja trwała blisko półtorej godziny.

Set straconych szans

Kluczowe dla losów pierwszej partii okazało się jedyne przełamanie w dziewiątym gemie. Drugi set to był już istny rollercoaster, w którym kibice oglądali aż pięć breaków. Od początku w lepszej sytuacji była amerykańsko-brytyjska para, która prowadziła już 4:2.
Zieliński i Nys odrobili straty, ale ich wysiłek poszedł na marne, bo nie poszli za ciosem. Za chwilę rywale znów ich odłamali. Chociaż pierwszą piłkę meczową w dziesiątym gemie polsko-monakijski duet zdołał jeszcze obronić, to już drugą okazję na zakończenie meczu - w 12. gemie - Cash i Galloway nie zmarnowali.

Jan Zieliński i Hugo Nys nie wykorzystali szansy

W finale ich rywalami będzie zwycięzca półfinału pomiędzy meksykańsko-brytyjskim duetem Santiago Gonzalez - Neal Skupski i a parą ekwadorsko-kolumbijską Diego Hidalgo - Cristian Rodriguez.

Wynik meczu półfinałowego gry podwójnej:
Robert Galloway, Julian Cash (USA, Wielka Brytania, 3) - Hugo Nys, Jan Zieliński (Monako, Polska, 2) 6:4, 7:5