Hurkacz poznał rywala w półfinale. Umie z nim wygrywać

Akt. 27/10/2023, 20:17 GMT+2

Ugo Humbert będzie rywalem Huberta Hurkacza w półfinale turnieju ATP 500 w Bazylei. Francuz pokonał w piątek reprezentanta gospodarzy Dominika Strickera 6:4, 2:6, 6:2.

Hubert Hurkacz awansował do ćwierćfinału turnieju ATP w Bazylei

Najlepszy polski singlista notuje bardzo udaną końcówkę sezonu. W piątek po zaciętym boju pokonał Tallona Griekspoora i mógł w spokoju oczekiwać na półfinałowego rywala.

Potrzebowali trzech setów

Tego miał wyłonić mecz nierozstawionych Umberta i Strickera, który w czwartek sensacyjnie wyeliminował turniejową dwójkę, Norwega Caspera Ruuda.
Walkę o miejsce w najlepszej czwórce lepiej rozpoczął Francuz, który partię otwarcia wygrał 6:4. Zapisany na jego koncie set nie podziałał na niego dobrze. W drugim ani razu nie zdołał utrzymać własnego podania i przegrał gładko 2:6.
Stricker był rozpędzony, ale nogi na gazie nie utrzymał. Trzeciego seta zaczął od utraty podania i już z opresji nie wyszedł. Przegrał 4:6, 6:2, 2:6.
26-letni Polak i rok młodszy Francuz, 28. obecnie tenisita świata, mierzyli się dotąd raz. W 2022 roku na trawie w Halle lepszy był Hurkacz, który wygrał cały tamtejszy turniej.
Stawka sobotniego półfinału będzie dla wrocławianina wyjątkowo wysoka. Jeśli go wygra, w rankingu ATP Race przeskoczy Taylora Fritza i będzie zajmował dziewiąte miejsce. W imprezie kończącej sezon w Turynie zagra ośmiu najlepszych. Jak dotąd kwalifikacji pewni są: Novak Djoković, Carlos Alcaraz, Daniił Medwiediew, Jannik Sinner i Andriej Rublow.