ATP Acapulco 2024: Jan Zieliński i Hugo Nys awansowali do półfinału. Przesądził super tie-break

01/03/2024, 12:06 GMT+1

Jan Zieliński i Hugo Nys zagrają o finał turnieju ATP w Acapulco. Rozstawiona z nr 2 polsko-monakijska para wygrała w ćwierćfinale meksykańskiej imprezy z Austriakami Alexandrem Erlerem i Lucasem Miedlerem 6:3, 2:6, 13:11.

Zieliński i Nys awansowali do 2. rundy debla Australian Open 2024

Najbardziej wyrównany był pierwszy set meczu, w którym Zieliński i Nys aż do 8. gema musieli czekać na przełamanie rywali. Niestety w drugiej partii wypracowaną wcześniej zaliczkę stracili. Austriacy przełamali polsko-monakijskiego debla dwukrotnie, doprowadzając do dogrywki.
W super tie-breaku do rozstrzygnięcia meczu Zieliński i Nys potrzebowali aż pięciu piłek meczowych. Spotkanie rozstrzygnęli wynikiem 6:3, 2:6, 13:11.

Jan Zieliński i Hugo Nys awansowali do półfinału w Acapulco

Rywalami Polaka i Monakijczyka o pierwszy finał w tym sezonie będą Harri Heliovaara z Finlandii i John Peers z Australii.

ATP Acapulco (Abierto Mexicano) - wynik ćwierćfinału debla:

Jan Zieliński, Hugo Nys (Polska, Monako, 2) - Alexander Erler, Lucas Miedler (obaj Austria) 6:3, 2:6, 13-11