WTA Madryt. Iga Świątek/Bethanie Mattek-Sands - Jelena Wiesnina/Wiera Zwonariowa - wynik i relacja - Mutua Madrid Open

04/05/2021, 15:17 GMT+2

Iga Świątek nie ma najlepszej passy. Polka i Amerykanka Bethanie Mattek-Sands odpadły w drugiej rundzie gry podwójnej turnieju tenisowego rangi WTA 1000 w Madrycie. We wtorek przegrały z Rosjankami Jeleną Wiesniną i Wierą Zwonariową 6:4, 3:6, 5-10.

Świątek i Mattek-Sands dobrze rozpoczęły spotkanie. Co prawda straciły podanie w piątym gemie, ale później potrafiły zrewanżować się tym samym rywalkom. Polka i Amerykanka skutecznie serwowały, a do tego dwukrotnie wygrały gemy przy serwisie Rosjanek, co dało im zwycięstwo w pierwszym secie 6:4.

Kolejne przegrane podania

Z upływem czasu było już gorzej. W drugiej partii Świątek i Mattek-Sands trzykrotnie nie potrafiły wykorzystać swojego serwisu. W konsekwencji uległy 3:6.
Konieczna była zatem decydująca rozgrywka, a więc super tie-break.
Jego lepiej zaczął duet polsko-amerykański. Kolejne dobre returny i akcje pod siatką dały prowadzenie 4-2. Niestety, od tego momentu inicjatywę przejęły Rosjanki, które raz za razem przełamywały podanie przeciwniczek. W sumie uczyniły to aż pięciokrotnie i triumfowały 10-5. Zacięty mecz trwał godzinę i 38 minut.
W poprzedniej rundzie Świątek i Mattek-Sands wygrały z rozstawionymi z numerem ósmym Amerykanką Hayley Carter i Brazylijką Luisą Stefani 2:6, 6:3, 10-6. Tym razem zachowały jednak znacznie mniej zimnej krwi w końcówce spotkania.
Wynik 1/8 finału debla w Madrycie:

Jelena Wiesnina, Wiera Zwonariowa (Rosja) - Iga Świątek, Bethanie Mattek-Sands (Polska, USA) 4:6, 6:3, 10-5.
Autor: dasz / Źródło: eurosport.pl