WTA Dubaj. Kim Clijsters przegrała z Garbine Muguruzą w pierwszym meczu po powrocie

17/02/2020, 18:15 GMT+1

Garbine Muguruza miała niespełna 19 lat, gdy Kim Clijsters rozgrywała swój ostatni mecz w turnieju WTA. W poniedziałek 16. rakieta świata stanęła naprzeciw belgijskiej mistrzyni, która po 8 latach przerwy po raz kolejny postanowiła wrócić na kort. Nie był to powrót do końca udany, choć gra weteranki momentami bardzo cieszyła kibiców. Clijsters w meczu 1. rundy turnieju w Dubaju uległa o 10 lat

Kim Clijsters

Już sam początek spotkania nie ułożył się po myśli wracającej na tenisowe areny Clijsters. W rozgrywanym punkt za punkt pierwszym gemie Belgijka obroniła dwa breakpointy, ale ostatecznie została przełamana.
Potem straciła jeszcze swoje podanie na 2:5. W ósmym gemie miała trzy szanse z rzędu na odrobienie jednego breaka, ale Muguruza postawiła kropkę nad i w pierwszym secie.

Obraz się zmienił

Początek drugiej odsłony był dla czterokrotnej mistrzyni wielkoszlemowej jeszcze trudniejszy. Clijsters dwa razy straciła podanie i przegrywała już 0:3.
Wtedy jednak obraz pojedynku się zmienił. Clijsters odzyskała inicjatywę, odpowiedziała rebreakiem i na dobre wróciła do gry. Straty odrobiła na 4:4 i drugi set zaczął się od początku. W dziewiątym gemie Muguruza miała co prawdę dwie szanse na breaka, ale balansująca na krawędzi belgijska mistrzyni obroniła się zagraniami w linię.

Miła niespodzianka

O wyniku drugiego seta decydował więc tie-break, w którym Clijsters prowadziła z minibreakiem 2-0. Przy 5-6 obroniła jedną piłkę meczową, ale dwa następne punkty i mecz padły już łupem młodszej o 10 lat Hiszpanki.
Powrót nie do końca poszedł po jej myśli, jednak postawa 36-latki, zwłaszcza w drugim secie, mogła być dla wielu kibiców miłą niespodzianką, a dla samej Clijsters dobrym prognostykiem na wznowioną po raz drugi karierę.
Autor: macz/łup / Źródło: eurosport.pl