WTA Chicago 2021: Jil Teichmann - Magda Linette: wynik meczu i relacja

29/09/2021, 18:02 GMT+2

Pierwsza w karierze konfrontacja Magdy Linette z Jil Teichmann nie ułożyła się po myśli polskiej tenisistki. W drugiej rundzie turnieju WTA w Chicago Polka uległa 2:6, 4:6 rozstawionej z numerem 16 Szwajcarce.

Magda Linette

Linette rozpoczęła mecz od wygrania gema przy własnym podaniu. Chwilę później, przy serwisie Teichmann, sprawiła jej nieco problemów, ale nie udało jej się przełamać rywalki.
Potem jednak w grze Polki coś się zacięło. Łatwo oddała własny serwis, broniąc tylko jeden z trzech break pointów podarowanych Szwajcarce. Kolejnego gema przegrała do zera.
W siódmym gemie Linette ponownie została przełamana i o pierwszym secie mogła już zapomnieć. Gem serwisowy rywalki był w zasadzie tylko formalnością.

Moment lepszej gry Polki

Drugi set zaczął się od wyrównanej walki, w której Polka zdołała obronić własne podanie.
Problemy zaczęły się ponownie w siódmym gemie, w którym Teichmann bez większych problemów przełamała serwis poznanianki. I chociaż chwilę później Linette była bliska przełamania powrotnego, skończyło się na jednym break poincie. Szwajcarka obroniła własne podanie i prowadziła już 5:3.
Godzinę i 20 minut od rozpoczęcia meczu Teichmann stanęła przed pierwszą szansą na jego wygranie. Polka zdołała jednak obronić dwie piłki meczowe i ocalić punkt.
To, co nieuchronne, nadeszło chwilę później. Urodzona w Barcelonie 24-latka rozstrzygnęła spotkanie, tracąc w ostatnim gemie tylko jedną piłkę.

Problemy z serwisem

Linette w środę zawodził przede wszystkim serwis. W całym meczu popełniła aż sześć podwójnych błędów, nie posyłając na stronę rywalki ani jednego asa. Szwajcarka popisała się pięcioma.
W 1/8 finału turnieju w Chicago spotka się z triumfatorką meczu między Czeszką Marketą Vondrousovą i rozstawioną w imprezie z "4" Rosjanką Anastazją Pawliuczenkową.