Wimbledon. Dwie akcje Huberta Hurkacza wśród pięciu najlepszych zagrań

06/07/2019, 09:01 GMT+2

Hubert Hurkacz zgodnie z przewidywaniami nie pokonał Novaka Djokovicia, ale to Polak został doceniony za swoje ogromne zaangażowanie i walkę na całego. Dwie z jego akcji znalazły się wśród pięciu najlepszych zagrań piątego dnia Wimbledonu.

Hurkacz po raz pierwszy grał w turnieju głównym Wimbledonu i od razu zapisał się w pamięci kibiców. Awansować do czwartej rundy turnieju się nie udało, ale nikt nie odmówi Polakowi ogromnego zaangażowania – podjął rękawice z liderem rankingu ATP Djokoviciem i napsuł mu sporo krwi.
Co więcej, popisał się kilkoma znakomitymi zagraniami, które nie mogły ujść uwadze organizatorów.

Popisy przy siatce

Dwie świetne akcje Hurkacza znalazły się w piątce najlepszych zagrań piątego dnia Wimbledonu. Pierwsza z nich miała miejsce w drugim secie, przy stanie 6:5 dla Djokovicia – wówczas Polak wytrzymał wymianę z Serbem i zdobył punkt po ofiarnym zagraniu przy siatce.
Drugie z wyróżnionych zagrań pochodzi z tie-breaka drugiego seta. Wrocławianin zaprezentował znakomity refleks i ponownie przy siatce odpowiedział rywalowi celnym uderzeniem, po którym piłka wylądowała tuż przy linii autowej.

Mecz zakończył się zwycięstwem Djokovicia 7:5, 6:7(5-7), 6:1, 6:4. To drugie zwycięstwo Serba nad Hurkaczem w sezonie. Wcześniej panowie spotkali się podczas French Open i wówczas lider światowego rankingu zwyciężył bez żadnych problemów, w trzech setach.
Autor: PO/twis / Źródło: eurosport.pl, Twitter