Wimbledon 2022. Katarzyna Kawa - Susan Bandecchi, wynik meczu i relacja - tenis

21/06/2022, 16:25 GMT+2

Katarzyna Kawa udanie zainaugurowała eliminacje do Wimbledonu. Polka we wtorek pokonała Susan Bandecchi ze Szwajcarii 6:2, 3:6, 6:2. Teraz zmierzy się z Amerykanką Sophie Chang.

W trzystopniowych kwalifikacjach do londyńskiego turnieju znalazły się dwie Polki. Najpierw we wtorek zaprezentowała się Katarzyna Kawa.
Rywalką niespełna 30-letniej zawodniczki była Susan Bandecchi. Dużo młodsza i sklasyfikowana niżej Szwajcarka (236. WTA), nie była faworytką. Obie panie zmierzyły się ze sobą po raz pierwszy.

Idealny początek

Polska tenisistka świetnie rozpoczęła mecz. Od razu zanotowała przełamanie, a potem dołożyła kolejne. Prowadziła już 4:0. Ostatecznie pierwszą partię wygrała 6:2.
W drugiej odsłonie 23-letnia Bandecchi pokazała, że nie ma zamiaru łatwo się poddawać. Dzięki jednemu przełamaniu zwyciężyła 6:3. Decydował zatem trzeci set.
Po trzecim, z trudem wygranym gemie (2:1), Kawa poprosiła o przerwę medyczną. Po kilkuminutowej przerwie wróciła na kort i od razu odebrała przeciwniczce podanie. Za chwilę utrzymała własny serwis (4:1). Potrzebowała zatem tylko dwóch gemów, aby awansować. Udało jej się wykorzystać trzecią piłkę meczową i wygrać partię 6:2. Całe starcie trwało dwie godziny i 15 minut.

Teraz Amerykanka

W półfinale kwalifikacji Polka zmierzy się z Amerykanką Sophie Chang, która wyeliminowała Raluke Serban z Cypru 6:4, 7:6 (4). Kawa cały czas czeka na debiut w głównej drabince Wimbledonu.
Około godziny 19 na kort wyjdzie także Maja Chwalińska. Ona zmierzy się pochodzącą z Mołdawii, a reprezentująca Hiszpanię Alioną Bolsovą Zadoinov.
W poniedziałek w ćwierćfinale eliminacji mężczyzn odpadł Kacper Żuk, który nadal czeka na pierwszy występ wielkoszlemowy w karierze.
Autor: Srogi/po / Źródło: eurosport.pl