Wimbledon 2022. Cristian Garin - Alex de Minaur: wynik i relacja z meczu - Tenis

04/07/2022, 16:20 GMT+2

Cristian Garin awansował do ćwierćfinału wielkoszlemowego Wimbledonu. W spotkaniu czwartej rundy Chilijczyk, mimo że przegrywał 0-2 w setach, pokonał Australijczyka Alexa de Minaura 2:6, 5:7, 7:6(3), 6:4, 7:6(6).

Poniedziałkowe spotkanie Garina (43. ATP) z de Minaurem (27. ATP) stało na bardzo wysokim poziomie. 26-latek z Aricy dokonał przy tym wielkiej rzeczy, bo oprócz faktu, że przegrywał już 0-2 w setach, w piątej partii obronił również dwie piłki meczowe.

"Wimbledon to mój ulubiony turniej w całym kalendarzu"

Po heroicznej, trwającej przeszło cztery i pół godziny rywalizacji oraz super tie-breaku w piątym secie, górą ostatecznie był Chilijczyk, który po raz pierwszy w karierze zameldował się w wielkoszlemowym ćwierćfinale.
- To dla mnie wyjątkowa chwila. Całe życie pracowałem na to, by znaleźć się w tym miejscu. Wimbledon to zresztą mój ulubiony turniej w całym kalendarzu - powiedział po spotkaniu.

Jego rywalem w 1/4 finału będzie Australijczyk Nick Kyrgios (40. ATP), który pokonał Amerykanina Brandona Nakashimę (56. ATP) 4:6, 6:4, 7:6(2), 3:6, 6:2.