Wimbledon 2022: Alicja Rosolska Michael Venus - Venus Williams Jamie Murray wynik i relacja gry mieszanej

01/07/2022, 20:33 GMT+2

Alicja Rosolska i Nowozelandczyk Michael Venus odpadli już na początku rywalizacji mikstów wielkoszlemowego Wimbledonu. Polka i jej partner w piątek nie sprostali słynnej Amerykance Venus Williams i Brytyjczykowi Jamiemu Murrayowi, przegrywając 3:6, 7:6 (7-3), 3:6.

Alicja Rosolska i Michael Venus

Williams i Murray przystąpili do tej rywalizacji dzięki otrzymaniu "dzikiej karty" od organizatorów turnieju. Wykorzystali szansę i w kolejnym meczu zmierzą się z brytyjskim duetem Alicia Barnett - Jonny O'Mara, który również gra z "dziką kartą".

Bez niespodzianki

42-letnia tenisistka ze Stanów Zjednoczonych wróciła na kort po 10-miesięcznej przerwie. W swoim bogatym dorobku ma przede wszystkim siedem tytułów w singlu w imprezach wielkoszlemowych, w tym pięć wywalczonych w Wimbledonie. Z kolei starszy brat Andy'ego Murraya to doświadczony specjalista od gry podwójnej, który już dwukrotnie wygrywał turnieje miksta na londyńskiej trawie.
W pierwszym secie piątkowego meczu utytułowanej parze wystarczyło jedno przełamanie, by rozstrzygnąć go na swoją korzyść. Amerykańsko-brytyjski duet uzyskał przewagę w czwartym gemie i nie wypuścił jej już z rąk, zwyciężając 6:3.
W drugiej odsłonie Rosolska i Venus również zostali szybko przełamani, ale po chwili odrobili straty. Potem obie strony skutecznie punktowały w swoich gemach serwisowych i do rozstrzygnięcia tego seta potrzebny był tie-break. W nim Polka i Nowozelandczyk byli już wyraźnie lepsi, triumfując 7-3.
W decydującej partii powtórzył się scenariusz z pierwszego seta. Williams i Murray utrzymali uzyskaną przewagę, pieczętując awans wynikiem 6:3.

Z Polaków w mikście oprócz Rosolskiej wystąpi jeszcze Łukasz Kubot, który będzie grał w parze z Ukrainką Martą Kostiuk.

Zmienne szczęście Polaków

W piątek w Wimbledonie zaprezentowała się łącznie szóstka reprezentantów Polski. Magdalena Fręch w parze z Brazylijką Beatriz Haddad Maią awansowały do trzeciej rundy debla, pokonując Viktorię Kuzmovą i Arantxę Rus 6:4, 5:7, 6:3. Kamil Majchrzak i Jan Zieliński przeszli przez pierwszą rundę gry podwójnej mężczyzn, odwracając losy meczu z Serbami Laslo Djere i Dusanem Lajoviciem (5:7, 5:7, 7:5, 6:3, 6:4). Z kolei Łukasz Kubot i Szymon Walków odpadli w drugiej rundzie debla, przegrywając z rozstawioną z "ósemką" parą Ivan Dodig i Austin Krajicek 6:7 (6-8), 3:6, 2:6.
W sobotę czekają nas przede wszystkim emocje związane z występami naszych ostatnich singlistek w londyńskim turnieju. Iga Świątek zmierzy się z Francuzką Alize Cornet, a Magdalena Fręch - z Rumunką Simoną Halep.
Autor: jac / Źródło: eurosport.pl