Wimbledon 2021. Jelena Ostapenko - Ajla Tomljanović: wynik i relacja - Tenis

04/07/2021, 07:26 GMT+2

Dużo złych emocji w meczu 3. rundy Wimbledonu, w którym zmierzyły się Łotyszka Jelena Ostapenko i Australijka Ajla Tomljanović. Obie zarzucały sobie grę nie fair. Gorąco było do samego końca, a nawet już po zakończeniu meczu.

Do Łotyszki przylgnęła łatka rywalki niezbyt łatwej w obyciu. Tomljanović w sobotę tylko utwierdziła się w tym przekonaniu.
Mecz o 4. rundę Wimbledonu od początku był bardzo emocjonujący, choć początkowo liczył się tylko sport. Ostapenko wygrała pierwszego seta 6:4, w drugim, również 6:4, górą była Tomljanović, aż doszło do partii decydującej, która ułożyła się znakomicie dla tenisistki z australijskim paszportem. Tomljanović wygrała pierwsze cztery gemy i miała już rozpoczynać gema serwisowego na 5:0, gdy Łotyszka, której przez półtorej godziny nic nie dolegało, nagle poprosiła o przerwę medyczną.
- Przecież wiesz, że ona oszukuje. Wszyscy to wiemy - interweniowała u sędzi wściekła Tomljanović.
- Jeśli uważasz, że oszukuję, to możesz porozmawiać z fizjoterapeutą - odgryzała się Ostapenko. Sędzia uwierzyła w wersję Łotyszki i pozwoliła jej na trzyminutową przerwę. Ostapenko wróciła na kort i odebrała podanie Tomljanović.

I kto to mówi?

Przełamania były już do samego końca. Ostatecznie Australijce udało się obronić zaliczkę i wygrała w dwie godziny bez pięciu minut 4:6, 6:4, 6:2. Na tym jednak spotkanie się nie zakończyło, bo panie miały jeszcze sobie coś do wyjaśnienia.
Tomljanović zaczęła się przesadnie cieszyć, co opóźniło jej podejście do siatki, by podziękować rywalce za mecz. - Twoje zachowanie jest okropne, okropne - mówiła Ostapenko. - I kto to mówi? - odgryzała się Tomljanović.
O ćwierćfinał Wimbledonu Tomljanović zagra z rewelacją turnieju, 18-letnią Brytyjką Emmą Raducanu, która przystępowała do turnieju jako numer 338. w rankingu.

Autor: łup/TG / Źródło: eurosport.pl