Wiktoria Azarenka - Jessica Pegula: wynik i relacja z ćwierćfinału - Australian Open 2023 - Tenis

24/01/2023, 10:33 GMT+1

Amerykanka Jessica Pegula trzeci raz z rzędu odpadła w ćwierćfinale Australian Open. We wtorek trzecia zawodniczka światowego rankingu przegrała z niżej notowaną Białorusinką Wiktorią Azarenką 4:6, 1:6.

Faworytem starcia pomiędzy Azarenką (24. WTA) a Pegulą (3. WTA) była druga z zawodniczek, którą wymieniano w gronie faworytek całego turnieju. Amerykanka liczyła, że tym razem uda jej się awansować do półfinału, w przeciwieństwie do 2021 i 2022 roku, kiedy odpadała w 1/4 finału.

Azarenka zdominowała Pegulę

28-latka od początku meczu nie była jednak sobą, a po zaledwie trzech gemach wtorkowej rywalizacji przegrywała już 0:3.
W kolejnych minutach nic nie wskazywało, że wyżej notowana Pegula włączy się do walki o zwycięstwo w pierwszej partii. W końcówce musiała raz po raz musiała bronić piłek setowych, a skuteczna okazała się dopiero piąta z prób, co dało Białorusince triumf 6:4.
Drugi set był dla Amerykanki jeszcze bardziej nieudany. Jedynego gema turniejowa trójka wygrała przy podaniu rywalki, a wszystkie przy własnym serwisie kończyły się przełamaniami na korzyść dwukrotnej zwyciężczyni Australian Open. Spotkanie trwało godzinę i 39 minut.
W półfinale rywalką 33-latki z Mińska będzie Jelena Rybakina. Kilka godzin wcześniej Kazaszka pokonała Łotyszkę Jelenę Ostapenko 6:2, 6:4.