US Open 2021. Alexander Zverev - Lloyd Harris: wynik i relacja z meczu ćwierćfinałowego

08/09/2021, 21:18 GMT+2

Alexander Zverev awansował do półfinału US Open. W środę ubiegłoroczny finalista nowojorskiego turnieju pokonał Lloyda Harrisa z RPA 7:6(6), 6:3, 6:4. Był to 16. kolejny wygrany mecz 24-latka.

Niemiecki tenisista zwycięską passę rozpoczął podczas igrzysk w Tokio, gdzie wywalczył złoty medal. Po przenosinach do USA w drugiej połowie sierpnia triumfował w prestiżowej imprezie ATP Masters 1000 w Cincinnati.
Pochodzący z Hamburga gracz to finalista ubiegłorocznej edycji US Open. To jedyny turniej wielkoszlemowy, w którym wystąpił w meczu o tytuł.

Najtrudniejszy premierowy set

W ćwierćfinale najtrudniejszy był dla niego pierwszy set. W tie-breaku obronił nawet piłkę setową. Później jednak przejął kontrolę nad spotkaniem, przełamując rywala raz w drugiej partii i dwukrotnie w trzeciej.
Jego agresywne i płaskie returny, w połączeniu z potężnymi forhendami, zmusiły Harrisa do wycofania się poza końcową linię. Tymczasem to tenisista z RPA lubi nadawać ton wymianom.
W półfinale rywalem Zvereva będzie zwycięzca pojedynku lidera światowego rankingu Serba Novaka Djokovicia z Włochem Matteo Berrettinim, rozstawionym w Nowym Jorku z numerem szóstym.
Autor: br / Źródło: Eurosport.pl; PAP