US Open 2020 Kyle Edmund przed meczem z Novakiem Djokoviciem

01/09/2020, 15:00 GMT+2

US Open rozkręca się z dnia na dzień. W pierwszej rundzie żadnego problemu z pokonaniem Damira Dżumhura nie miał rozstawiony z pierwszym numerem Novak Djoković. Pierwszą przeszkodę pokonał też Kyle Edmund, który teraz zmierzy się z "Djokerem".

Kyle Edmund gotowy na pojedynek z Novakiem Djokoviciem

Djoković w poniedziałek zmiótł z kortu Dżumhura, wygrywając w trzech setach 6:1, 6:4, 6:1. Zdecydowanie bardziej napracować się musiał Edmund, któremu długo przeciwstawiał się Alexander Bublik. Kazach wygrał pierwszego seta, ale trzy kolejne padły łupem Brytyjczyka. Bublik w czwartej partii całkowicie opadł z sił i Edmund mógł się cieszyć z wygranej 2:6, 7:5, 7:5, 6:0.
- To był dla mnie dobry mecz od strony mentalnej. Kiedy źle zaczynam spotkania, muszę wymusić na sobie lepszą grę. Zmobilizowałem się i to było dobre zwycięstwo – mówił o meczu z Bublikiem Edmund.

Już raz z nim wygrał

Teraz na zajmującego 44. miejsce Brytyjczyka czeka nieporównywalnie trudniejsze zadanie. Przed starciem z pierwszą rakietą świata Edmund nie zamierza jednak pękać.
- Nie mam nic do stracenia. Już raz udało mi się go pokonać. Z drugiej strony, on wygrywał ze mną znacznie częściej. To zawodnik ze szczytu, typ gracza, którego bardzo ciężko jest przełamać – opisuje Edmund.
W bezpośrednich pojedynkach Djoković prowadzi 5:1. Jedyne zwycięstwo 25-letniego Brytyjczyka miało miejsce w 2018 roku, w drugiej rundzie turnieju Mutua Madrid Open. Edmund sprawił dużą niespodziankę, wygrywając 6:3, 2:6, 6:3.
Pojedynek Edmunda z Djokoviciem w drugiej rundzie US Open rozpocznie się w środę około godziny 17:00.
Cały turniej na żywo na antenach Eurosportu i w usłudze Eurosport Player.
Autor: Kali/TG / Źródło: eurosport.pl