Thiem's 7 w Kitzbuehel. Dominic Thiem zagra w finale - tenis

10/07/2020, 20:15 GMT+2

Dominic Thiem jako pierwszy zameldował się w finale organizowanego przez siebie pokazowego turnieju Thiem’s 7. W półfinale Austriak pokonał w trzech setach Roberto Bautistę 6:7(5), 6:2, 6:2. Drugi półfinał został przerwany z powodu zbyt intensywnych opadów deszczu. Mecze można zobaczyć w Eurosporcie 1 i w Eurosport Playerze.

Dominic Thiem

Pomimo porażki w pierwszym secie Thiem zdołał odwrócić losy meczu. W drugiej i trzeciej partii nie dał rywalowi już najmniejszych szans.
Faworyt gospodarzy udowadnia, że nie przez przypadek zajmuje trzecie miejsce w rankingu ATP. Nie tylko na kortach w Kitzbuehel, ale również we wcześniejszych turniejach pokazowych radził sobie świetnie. Ewentualna wygrana w sobotę będzie już jego trzecim triumfem w imprezach, które odbywają się w dobie pandemii COVID-19.

Przegrali z pogodą

Nie wiadomo jednak, z kim się zmierzy. Drugi półfinał pomiędzy Matteo Berrettini a Andriejem Rublowem został przerwany na początku drugiego seta z powodu złych warunków atmosferycznych. Pierwszą partię 6:4 wygrał Rosjanin.
Po kilku godzinach oczekiwania okazało się, że zostanie on dokończony dopiero w sobotę o godz. 12. Z kolei zaplanowane na godz. 11.30 spotkanie o trzecie miejsce zostało anulowane.
Tego dnia odbędzie się również finał. Zwycięzca pary Rublow - Barrettini będzie miał jednak bardzo mało czasu na odpoczynek, co stawia faworyzowanego Thiema w jeszcze lepszej sytuacji. Mecz ma odbyć się mniej więcej pół godziny po zakończonym półfinale.
Transmisje z turnieju można oglądać na antenach Eurosportu oraz w usłudze Eurosport Player.