Roland Garros 2022: Martina Trevisan - Harriet Dart. Wynik meczu i relacja

23/05/2022, 11:30 GMT+2

Martina Trevisan będzie rywalką Magdy Linette w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju Roland Garros 2022. Włoszka pokonała 6:0, 6:2 niżej notowaną Brytyjkę Harriet Dart. Awans do następnej rundy rozstrzygnęła w niespełna półtorej godziny.

Martina Trevisan

28-letnia Trevisan (59. WTA) od pierwszej piłki dosłownie zdominowała o cztery lata młodszą rywalkę. Bez większych problemów wygrywała punkty przy własnym podaniu, a przy serwisie rywalki natychmiast spychała ją do defensywy.
Notowana na 111. miejscu listy WTA Dart w pierwszym secie była całkowicie bezradna. Trevisan przełamała ją trzykrotnie i po 30 minutach meczu objęła prowadzenie, wygrywając pierwszą partię do zera.

Wytrwała walka Brytyjki

W drugim secie Brytyjka nawiązała nieco bardziej wyrównaną walkę, doprowadzając w gemach serwisowych Trevisan do gry na przewagi, ale do przełamania rywalki wciąż było daleko. W dodatku na początku drugiego seta ponownie przegrała własne podanie.
Pierwszy punkt w spotkaniu udało jej się wywalczyć dopiero w 4. gemie, co zgromadzona na korcie nr 12 publiczność nagrodziła gorącymi brawami.
Przy kolejnym serwisie ponownie była w poważnych tarapatach, ale po fantastycznej wymianie obroniła break-pointa, a później wywalczyła kolejny punkt.
Obrona dwóch własnych podań to było jednak za mało, by odwrócić losy meczu i zatrzymać rozpędzoną Trevisan. Tym bardziej, że Włoszka wróciła do tego, co demonstrowała od początku spotkania. Po raz kolejny przełamała rozpaczliwie broniącą się Dart i wygrała mecz 6:0, 6:2.

Pierwsze spotkanie na korcie

Linette, która w rankingu WTA notowana jest o siedem miejsc wyżej od Trevisan, dotąd nie miała okazji do rywalizacji z Włoszką.
Doświadczenie wydaje się przemawiać za Polką, która w dotychczasowej karierze może się pochwalić znacznie większą liczbą rozegranych spotkań i korzystnym stosunkiem wygranych do porażek.
Włoszka ma z pewnością w pamięci paryski turniej sprzed dwóch lat, gdy dotarła do ćwierćfinału. Dopiero tam została pokonana przez Igę Świątek. Może być również zbudowana odniesionym tuż przed rozpoczęciem Rolanda Garrosa triumfem w turnieju WTA 250 w Rabacie.
To jednak poznanianka po tym, co pokazała w kapitalnym spotkaniu z Ons Jabeur w 1. rundzie imprezy w Paryżu, będzie z pewnością uznawana za faworytkę ich pojedynku.