Roland Garros 2022: Linda Noskova - Emma Raducanu: Wynik meczu i relacja - Tenis

23/05/2022, 18:56 GMT+2

Emma Raducanu awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju Rolanda Garrosa. Brytyjka, po blisko trzygodzinnym boju, wygrała ze zwyciężczynią juniorskiej imprezy w Paryżu sprzed roku Czeszką Lindą Noskovą 6:7 (4-7), 7:5, 6:1.

Spotkanie 184. z 12. rakietą rankingu WTA miało jednego wyraźnego faworyta. Była nią Raducanu, która w zeszłym roku przebojem wdarła się do światowej czołówki, wygrywając wielkoszlemowy US Open.

Raducanu wydarła wygraną

Poniedziałkowy mecz długo nie układał się po myśli Brytyjki. W pierwszym secie o losach zwycięstwa decydował tie-break, w którym więcej zimnej krwi zachowała Noskova, wygrywając 7-4.
W drugiej partii 17-letnia Czeszka prowadziła 4:3 z przełamaniem, ale w kluczowych momentach zaczęła popełniać proste błędy i przegrała tę odsłonę 5:7.
W decydującym secie triumfatorka zeszłorocznego US Open nie dała już szans młodszej rywalce. Dwukrotnie odebrała serwis Noskovej, pieczętując wygraną 6:1 i awansując do drugiej rundy zmagań w stolicy Francji.
Kolejną rywalką Raducanu będzie Aliaksandra Sasnowicz (47. WTA). W pierwszym meczu Białorusinka pokonała Chinkę Wang Xin (77. WTA) 6:4, 6:1.