Roland Garros 2022. Barbora Krejcikova - Diane Parry: wynik meczu i relacja - Tenis

23/05/2022, 14:13 GMT+2

Czeszka Barbora Krejcikova odpadła w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju Roland Garros 2022. W pierwszym meczu od trzech miesięcy wiceliderka światowego rankingu i obrończyni tytułu sprzed roku przegrała z reprezentantką gospodarzy Diane Perry 6:1, 2:6, 3:6.

Krejcikova wróciła do gry równo po trzech miesiącach od ostatniego występu w zawodowym tourze. Wówczas, w 1/8 finału turnieju WTA w Doha pod koniec lutego, 26-latka w dwóch setach uległa Łotyszce Jelenie Ostapenko. Później Czeszka zmagała się z kontuzją łokcia.

Krejcikova poza Rolandem Garrosem

Druga zawodniczka światowego rankingu chciała być pierwszą tenisistką od czasów Belgijki Justine Henin, która obroni tytuł w stolicy Francji.
W pierwszym tegorocznym spotkaniu w Paryżu zawodniczka urodzona w Brnie łatwo wygrała pierwszą partię 6:1, aż trzykrotnie przełamując 97. rakietę światowego rankingu. W drugim secie bardziej doświadczona tenisistka prowadziła już 2:0 w gemach i nic nie wskazywało, że może zejść z głównej areny pokonana.
Wtedy, dość niespodziewanie, na korcie zaczęła dominować niespełna 20-letnia Parry. Reprezentantka gospodarzy wygrała sześć gemów z rzędu, zwyciężając drugą odsłonę 6:2 i doprowadzając do wyrównania w całym starciu.

W decydującej partii Czeszka ponownie wyszła na prowadzenie 2:0, ale raz jeszcze nie potrafiła wykorzystać wypracowanej przewagi. W końcówce Parry prezentowała się bardzo dobrze, a Krejcikova popełniała wiele niewymuszonych błędów, co wpłynęło na końcowy rezultat. Set zakończył się wynikiem 6:3, a po nieco ponad dwóch godzinach walki z wielkiego zwycięstwa mogła cieszyć się faworytka miejscowej publiczności.
Dzięki wygranej Francuzka stała się najniżej sklasyfikowaną tenisistką od 2011 roku i wygranej Arantxy Rus nad Kim Clijsters, jaka w Paryżu pokonała turniejową "dwójkę".
- Cały czas starała się być coraz bardziej agresywna i wygrywać więcej punktów bezpośrednio. Nie chciałam zbyt dużo myśleć o tym, że mogę pokonać taką rywalkę, bo mogłabym się zestresować. Skupiałam się punkt po punkcie, aby utrzymać poziom gry do samego końca - powiedziała Parry.
W następnej rundzie rywalką Francuzki, dla której był to pierwsze starcie z zawodniczką z czołowej dziesiątki rankingu, będzie Camila Osorio (66. WTA). Kolumbijka pokonała inną reprezentantkę gospodarzy Harmony Tan (106. WTA) 6:4, 6:3.