Roland Garros 2019: Kevin Krawietz i Andreas Mies wygrali finał debla

08/06/2019, 20:25 GMT+2

Kevin Krawietz (49. ATP) i Andreas Mies (50. ATP) jako pierwsza niemiecka para deblistów sięgnęła po triumf w Wielkim Szlemie. W sobotnim finale Rolanda Garrosa pokonała Francuzów Jeremy'ego Chardy'ego i Fabrice'a Martina 6:2, 7:6(3). Wcześniej grę podwójną wygrywali Michael Stich i Philipp Petzschner, ale mając partnerów z innych krajów (odpowiednio Johna McEnroe i Juergena Melzera).

Dla niemieckiego duetu był to dopiero dziewiąty wspólny turniej w Tourze. W tegorocznym French Open nie byli rozstawieni, a tymczasem w trwającym 85 minut finale nie musieli obronić ani jednego break pointa.
Już na początku pierwszego w Wielkim Szlemie meczu par z Francji i Niemiec Krawietz i Mies objęli prowadzenie 4:0. W drugim secie Chardy i Martin obronili dwa break pointy, ale w tie-breaku od stanu 3-2 nie wywalczyli już ani jednego punktu.
W drodze do finału Niemcy wyeliminowali obrońców tytułu – Pierre'a-Huguesa Herberta i Nicolasa Mahuta, a także finalistów sprzed roku – Olivera Maracha i Mate Pavicia.

Pierwszy taki wyczyn od lat

Krawietz i Mies już wcześniej pokazali, że na kortach ziemnych czują się znakomicie. W tym sezonie wygrali turniej ATP Tour w Budapeszcie, a także imprezy ATP Challenger Tour w Marbelli i Heilbronnie. Niemcy są pierwszą od 11 lat parą, która w tym samym roku wygrała wielkoszlemowy i challengerowy turniej (poprzednio dokonali tego Andy Ram i Jonathan Erlich).
Swój pierwszy wspólny tytuł wywalczyli w lutym, w turnieju ATP w Nowym Jorku.
W erze Open Niemcy są dopiero drugą parą, która wygrała Rolanda Garrosa w swoim debiucie. W 1989 roku dokonali tego również Jim Grabb i Patrick McEnroe.
Autor: br / Źródło: eurosport.pl