Roger Federer - Matteo Berrettini: wynik meczu - ATP Finals 2019

12/11/2019, 16:12 GMT+1

Roger Federer (3. ATP) w swoim drugim meczu tegorocznych Finałów ATP pokonał Włocha Matteo Berrettiniego (8. ATP) 7:6(2), 6:3 i zachował szanse na awans do półfinału. Na inaugurację zmagań w grupie Bjorna Borga Szwajcar przegrał 5:7, 5:7 z Austriakiem Dominikiem Thiemem (5. ATP).

Podczas tegorocznego Wimbledonu Federer w trzech setach stracił z Berrettinim zaledwie pięć gemów. Tym razem nie było tak łatwo, ale udało mu się podtrzymać niesamowitą serię w drugich meczach turnieju masters. Po wtorku Szwajcar może się pochwalić w nich bilansem 17-0.

Koncertowy tie-break

W pierwszym secie na jedyny break point "FedEx" musiał czekać do 12. gema, ale nie zdołał go wykorzystać. W tie-breaku nie oddał punktu przy swoim serwisie, notując dwa mini breaki i wygrywając partię po 42 minutach.
Drugiego seta Federer rozpoczął od przełamania i do stanu 4:3 wszystko układało się po jego myśli. W ósmym gemie Berrettini doczekał się jednak break pointów. Miał aż trzy, ale rywal zaczął serwować jak natchniony. Chwilę potem zrobiło się 5:3, a następnie, po drugim w meczu breaku, było już po wszystkim.

Śrubuje rekord

Szwajcar jest rekordzistą Finałów ATP pod względem turniejowych (6) i meczowych zwycięstw (57).
Z kolei Berrettini wciąż walczy o miano pierwszego Włocha z wygraną w Finałach ATP. W niedzielę przegrał w swoim pierwszym meczu z Novakiem Djokoviciem 2:6, 1:6. We wtorek o 21:00 Serb zagra z Thiemem.

Autor: br/TG / Źródło: Eurosport