Petra Kvitova - Laura Siegemund: wynik meczu i relacja - Tenis - Roland Garros 2020

07/10/2020, 14:31 GMT+2

Czeszka Petra Kvitova pokonała Niemkę Laurę Siegemund 6:3, 6:3 i po ośmioletniej przerwie zameldowała się w półfinale wielkoszlemowego French Open.

W pierwszej partii czeska tenisistka przełamała rywalkę na 3:1, a następnie konsekwentnie kolekcjonowała gemy przy swoim podaniu. Pewnie wykorzystała pierwszą piłkę setową i wygrała 6:3.
Natomiast w drugiej odsłonie czterokrotnie przełamała Siegemund i dopełniła dzieła w drugiej piłce meczowej.

Bez straty seta

30-letnia Kvitova, dwukrotna triumfatorka Wimbledonu (2011, 2014), nie przegrała jeszcze seta w tegorocznych paryskich zawodach. Kolejno pokonała: Francuzkę Oceane Dodin, Włoszkę Jasmine Paolini, Kanadyjkę Leylah Annie Fernandez, Chinkę Zhang Shuai i Siegemund. 32-letnia Niemka straciła szansę na pierwszy w karierze półfinał w cyklu Wielkiego Szlema.
W rankingu światowym Kvitova jest 11., zaś Siegemund 66.
O finał Czeszka zagra z triumfatorką Australian Open Sofią Kenin, która w trzech setach uporała się z Danielle Collins.
W 2012 roku w półfinale zmagań na kortach im. Rolanda Garrosa Kvitova uległa późniejszej zwyciężczyni Rosjance Marii Szarapowej 3:6, 3:6.
Od wtorku w najlepszej czwórce obecnej edycji French Open są już 19-letnia Świątek i 23-letnia argentyńska zawodniczka pochodzenia ukraińskiego Nadia Podoroska.