Novak Djoković - Karen Chaczanow: wynik i relacja czwartej rundy - Roland Garros 2020

05/10/2020, 20:52 GMT+2

Novak Djoković zameldował się w najlepszej ósemce wielkoszlemowego French Open. W poniedziałek pokonał w meczu czwartej rundy Rosjanina Karena Chaczanowa 6:4, 6:3, 6:3. W całej imprezie Serb nie stracił jeszcze choćby jednego seta. Ćwierćfinał w Paryżu osiągnął już po raz 14. w karierze.

Novak Djoković

Lider światowego rankingu tenisistów nie miał większych problemów z pokonaniem Chaczanowa (nr 15.). Spotkanie na zadaszonym korcie centralnym trwało 2 godziny i 23 minuty.

Po kolejny tytuł

W trzech poprzednich rundach Djoković oddał rywalom za każdym razem po pięć gemów, tym razem dwa razy więcej, lecz jego zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone.
Chaczanow w pierwszej rundzie wyeliminował Kamila Majchrzaka.
O półfinał Serb zagra z Hiszpanem Pablo Carreno Bustą (17.) lub Niemcem Danielem Altmaierem.
Djoković w Paryżu walczy o 18. tytuł wielkoszlemowy. W tej imprezie triumfował w 2016 roku. W jego dorobku jest 81 tytułów, z czego 15 na nawierzchni ziemnej, na której rywalizuje we Francji. Ponadto 60-krotnie wygrywał na twardej i sześć razy na trawie.
W poniedziałek Serb odniósł 35. zwycięstwo w tym roku i pod tym względem jest najlepszy. Na kortach im. Rolanda Garrosa licznik jego wygranych wskazuje 72 mecze.
Wyniki poniedziałkowych meczów 4. rundy singla mężczyzn w turnieju French Open:
Novak Djoković (Serbia, 1) - Karen Chaczanow (Rosja, 15) 6:4, 6:3, 6:3
Stefanos Tsitsipas (Grecja, 5) - Grigor Dimitrow (Bułgaria, 18) 6:3, 7:6(9), 6:2
Andriej Rublow (Rosja, 13) - Marton Fucsovics (Węgry) 6:7(4), 7:5, 6:4, 7:6(3)