Novak Djoković i Rafael Nadal awansowali do 4. rundy Roland Garros 2022: tenis

27/05/2022, 16:51 GMT+2

Novak Djoković i Rafael Nadal na razie bez problemów wywiązują się z roli faworytów Roland Garros 2022. Broniący tytułu Serb oraz Hiszpan, który paryskiego Wielkiego Szlema zgarniał aż 13-krotnie, pewnie awansowali do czwartej rundy tegorocznego turnieju.

Pierwszy w piątek na korcie pojawił się Djoković. Lider światowego rankingu mierzył się z dopiero 195. w tym zestawieniu Słoweńcem Aljażem Bedene.
Ze znacznie niżej notowanym rywalem Djoković rozprawił się błyskawicznie. Przez cały mecz w pełni kontrolował to, co działo się na korcie. W efekcie po godzinie i 46 minutach cieszył się z trzeciego zwycięstwa w turnieju - 6:3, 6:3, 6:2. Warto dodać, że w tegorocznych zmaganiach na kortach im. Rolanda Garrosa Serb wciąż nie stracił nawet jednego seta.
W następnej rundzie czeka go jednak znacznie trudniejsze zadanie. Rywalem broniącego tytułu Djokovicia będzie świetnie czujący się w Paryżu Diego Schwartzman. 16. w rankingu ATP Argentyńczyk zaskakująco łatwo rozprawił się z turniejową 18 Grigorem Dimitrowem. Wygrał w trzech setach 6:3, 6:1, 6:2.

Nadal również nie zawiódł

Roli faworyta sprostał również rozstawiony z numerem piątym Nadal. Zwycięzca rekordowych 21 turniejów wielkoszlemowych, w tym aż 13 w Paryżu, co również jest najlepszym osiągnięciem w historii, poradził sobie z Holendrem Boticem Van De Zandschulpem (29. ATP).
O ile pierwsze dwie partie Nadal wygrał bez większych problemów, to w trzecim secie pojawiły się problemy. Holender wreszcie postraszył wielkiego mistrza, ale w najważniejszych momentach jego doświadczenie i klasa zrobiły różnicę.
Nadal wygrał kolejny mecz bez straty seta - 6:3, 6:2, 6:4. Spotkanie trwało dwie godziny i 13 minut.
W następnej rundzie rywalem Hiszpana będzie rozstawiony z 9 Kanadyjczyk Felix Auger-Aliassime. Jeśli Nadal i Djoković wygrają najbliższe mecze, to w ćwierćfinale staną naprzeciw siebie.