Novak Djoković - Frances Tiafoe: Wynik meczu i relacja - Laver Cup 2022

24/09/2022, 21:01 GMT+2

Novak Djoković udanie powrócił do rywalizacji na zawodowych kortach. W swoim pierwszym meczu od ponad dwóch miesięcy pokonał w Pucharze Lavera Francesa Tiafoe 6:1, 6:3.

Poprzedni mecz Serb rozegrał 10 lipca, pokonując w finale Wimbledonu Nicka Kyrgiosa i zgarniając 21. wielkoszlemowy łup w karierze.
W sobotę widać było, że brakuje mu ogrania, mógł jednak liczyć na precyzję atomowych uderzeń. 24. zwycięstwo w sezonie odniósł w zaledwie 73 minuty.

Djoković nie dał Tiafoe szans

Od teraz jego bilans w Pucharze Lavera wynosi 1-1. Jedyny wcześniejszy mecz na tej imprezie rozegrał w 2018 roku, przegrywając z Kevinem Andersonem.
Tiafoe, który w parze z Jackiem Sockiem odniósł w piątek deblowe zwycięstwo nad Rogerem Federerem i Rafaelem Nadalem, w sobotę kompletnie nie radził sobie z potężnymi uderzeniami byłego lidera rankingu ATP. W obu setach szybko tracił podanie (odpowiednio na 1:3 i 0:1), nie notując samemu żadnego przełamania.
Dzięki wygranej Europa objęła w turnieju prowadzenie nad Resztą Świata 6-4.
Autor: mb/br / Źródło: eurosport.pl