Miomir Kecmanović - Daniel Evans: wynik i relacja meczu w turnieju ATP 500 w Astanie - Tenis

06/10/2022, 14:20 GMT+2

Miomir Kecmanović w efektownym stylu awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 500 w Tokio. Zwycięstwo 23-latka nie byłoby wielką sensacją gdyby nie fakt, że w starciu z Brytyjczykiem Danielem Evansem Serb obronił aż sześć piłek meczowych.

Stawką potyczki Kecmanovicia (33. ATP) z Evansem (25. ATP) był ćwierćfinał imprezy rozgrywanej w stolicy Japonii. Spotkanie było niezwykle wyrównane, a po dwóch setach był remis 1-1. To, co wydarzyło się w trzeciej partii, śmiało można określić mianem tenisowego rollercoastera.

Kecmanović obronił sześć meczboli i wygrał

W decydującą odsłonę lepiej wszedł Serb, który szybko objął prowadzenie 4:1. Wtedy wydawało się, że pewnie zmierza on po awans do 1/4 finału. Nic bardziej mylnego.
Brytyjczyk wygrał cztery kolejne gemy i to on serwował po zwycięstwo. Co więcej, w dziesiątym gemie było już 40:0, a od końcowego triumfu zawodnika urodzonego w Birmingham dzieliła zaledwie jedna wygrana akcja.
Mimo bardzo korzystnego rezultatu, Evans nie potrafił zakończyć spotkania na swoją korzyść. Łącznie, tylko w tym jednym gemie, Kecmanović obronił aż sześć piłek meczowych, a jedną z nich w iście mistrzowskim stylu.

Co ciekawe, 23-latek z Belgradu, przy prowadzeniu 5:4, sam miał meczbola, którego także jemu nie udało się wykorzystać. Set, a także cały mecz, rozstrzygnął się dopiero w tie-breaku, wygranym przez Kecmanovicia 7-4.
- Dokonałem czegoś takiego pierwszy raz w karierze. Spotkanie kompletnie nie szło po mojej myśli, ale w końcówce zaryzykowałem i to się opłaciło - powiedział po meczu Serb.
W kolejnej rundzie Kecmanović zagra z Amerykaninem Francesem Tiafoe (19. ATP).
Wynik meczu drugiej rundy turnieju ATP w Tokio:
Miomir Kecmanović (Serbia) - Daniel Evans (Wielka Brytania, 8) 6:3, 3:6, 7:6 (7-4).
Autor: rozniat/po / Źródło: eurosport.pl