Miami Open: Jannik Sinner – Roberto Bautista Agut - wynik i relacja - Tenis

02/04/2021, 20:13 GMT+2

Jannik Sinner (31. ATP) pokonał Roberto Bautistę Aguta (12. ATP) 5:7, 6:4, 6:4 w pierwszym półfinale turnieju ATP Masters 1000 w Miami. Finałowym rywalem 19-letniego Włocha będzie Hubert Hurkacz.

Jannik Sinner został pierwszym finalistą turnieju ATP Masters 1000 w Miami

Starszy o 13 lat Hiszpan nigdy nie wygrał turnieju tej rangi, ale ma na swoim koncie jeden finał - w 2016 roku przegrał w nim w Szanghaju z Andy'm Murrayem. Włoch przed Miami w imprezie, której stawką jest 1000 rankingowych punktów dotarł najdalej do trzeciej rundy.
Panowie grali ze sobą dwa tygodnie temu w Dubaju i wówczas górą w trzech setach był młody tenisista z Italii.
Pierwsza partia to bardzo dobra gra 12. zawodnika światowego rankingu na linii końcowej i w trakcie długich wymian. Bautista Agut dwukrotnie przełamał rywala, który popełnił aż 26 niewymuszonych błędów. Hiszpan wygrał pierwszego seta 7:5 w ciągu 52 minut.

Wyższy bieg

Drugi set to lepsza dyspozycja Sinnera, którą cechowała duża regularność. Co prawda w siódmym gemie cztery break pointy miał Bautista Agut, ale 19-latek wytrzymał presję, utrzymując swoje podanie. To był punkt zwrotny w piątkowym spotkaniu. Utalentowany zawodnik z Trydentu następnie poszedł za ciosem i w dziesiątym gemie zanotował jedyne w tej partii przełamanie. Sinner bardzo dobrze operował forhendem, popełniając zdecydowanie mniej niewymuszonych błędów niż na początku.
Pierwsze gemy decydującego seta upłynęły pod znakiem wymiany ciosów. Doświadczony Hiszpan przyspieszył grę w trzecim gemie i przełamał Włocha, obejmując prowadzenie 2:1. Sinner odpowiedział rebreakiem, doprowadzając do remisu 3:3.
Trzy kolejne gemy padły łupem serwujących, a przy prowadzeniu 5:4 Włoch pokazał, jak mocną stroną jest jego bekhend. Agresywna gra sprawiła, że przełamał rywala po raz drugi w finałowej odsłonie, kończąc mecz po dwóch godzinach i 29 minutach.
Sinner został czwartym nastolatkiem w 36-letniej historii turnieju, który wystąpi w finale Miami Open. Wcześniej udało się to Andre Aggasiemu, Rafaelowi Nadalowi i Novakovi Djokoviciowi.