Magda Linette - Alison Riske: wynik i relacja meczu 2. rundy turnieju WTA w Eastbourne - tenis

20/06/2022, 16:10 GMT+2

Magda Linette awansowała do trzeciej rundy turnieju WTA 500 na kortach trawiastych w Eastbourne. W poniedziałek po zaciętym boju pokonała rozstawioną z numerem 17 Amerykankę Alison Riske 6:7 (3-7), 6:3, 7:6 (7-4).

Magda Linette

Był to siódmy bezpośredni mecz Polki z Riske, który tym razem rozgrywany był przez 3 godziny i 13 minut. Wcześniej Linette (66. w WTA) zwyciężyła tylko w jednym z nich, w tym roku w katarskiej Dausze. Pięć poprzednich spotkań, licząc od roku 2016, wygrywała Amerykanka (35. na światowej liście).

Wojna nerwów dla Linette

Bardzo zacięty był zwłaszcza trzeci set, trwający blisko półtorej godziny. Tenisistki zdobywały punkty na przemian, także przełamując podanie rywalki. W tie-breaku Polka od początku prowadziła różnicą 2-3 punktów, by ostatecznie w tej partii wygrać 7-4.
Poznaniance na drodze do ćwierćfinałów stanie w trzeciej rundzie grająca z numerem 9 w turnieju Kazaszka Jelena Rybakina (21. w WTA) lub Ukrainka Łesia Curenko (nr 114 na świecie). Ich mecz odbędzie się we wtorek.
Linette w pierwszej rundzie pokonała Dankę Kovinić z Czarnogóry. Polka wystartuje także w deblu, w parze z Serbką Aleksandrą Krunić. Na początek zmierzą się z Anną Daniliną z Kazachstanu oraz Brazylijką Beatriz Haddad Maią.