Kłótnia Corentina Mouteta ze Stefanosem Tsitsipasem

05/07/2020, 19:11 GMT+2

Pokazowy z założenia turniej Ultimate Tennis Showdown był sceną dla ostrej wymiany zdań między Corentinem Moutet a Stefanosem Tsitsipasem. Punktem zapalnym okazało się być zachowanie ojca greckiego tenisisty. Francuz miał pretensje o to, że Apostolos Tsitsipas przeszkadza mu podczas serwisu.

Ultimate Tennis Showdown to cykl miniturniejów tenisowych które rozgrywane są na zupełnie nowych zasadach. Zawodnicy rywalizują w meczach podzielonych na kwarty, dozwolone jest wzięcie czasu, a graczom przysługują również różne bonusy znane z gier komputerowych.
Towarzyska atmosfera została zaburzona w niedzielę podczas pojedynku Mouteta z Tsitsipasem. Dwie pierwsze kwarty wygrał Francuz, jednak później straty zaczął odrabiać Grek.

Pyskówka na pokazówce

Zamieszanie rozpoczęło się w czwartej kwarcie, w której Tsitsipas prowadził już 10:5. Wtedy nie wytrzymał Moutet. Francuski tenisista zaczął zgłaszać pretensje. Miał za złe siedzącemu na trybunach ojcu Tsitsipasa, że ten głośno rozmawia w momencie serwisu. Do dyskusji włączył się grecki tenisista.
- No i z takiej pokazówki zrobiła się pyskówka – mówił komentujący ten mecz Lech Sidor.
- To nie jest fair play – narzekał Moutet.
Po wymianie kilku zdań obaj tenisiści kontynuowali grę.

"On jest głupi"

Temat powrócił jednak w przerwie między kwartami. Wtedy zawodnicy mogą udzielać wywiadów. Moutet nie zamierzał trzymać języka za zębami.
- To jest brak szacunku. Nie mam nic do Stefanosa, to świetny gość. Problemem jest jego ojciec. On jest po prostu głupi. Każdy o tym wie – wypalił Francuz.
Poirytowany Moutet nie zdołał później skupić się w pełni na grze i ostatecznie przegrał z Tsitsipasem 2:3.