Jo-Wilfried Tonga wygrał Cassis Open Provence. Najkrótszy finał ATP Challenger Tour

09/09/2019, 07:47 GMT+2

Jo-Wilfried Tsonga (61. ATP) szybko powetował sobie kompletnie nieudany sierpień i porażki w pierwszych rundach US Open (w pięciu setach z Tennysem Sandgrenem) i Rogers Cup (w dwóch z Janem-Lennardem Struffem). W niedzielę Francuz przeszedł do historii jako triumfator najkrótszego finału turnieju ATP Challenger Tour. Potrzebował tylko 43 minut, by pokonać w Cassis 6:1, 6:0 Dudiego Selę (146. ATP).

34-letni Tsonga wciąż walczy o powrót do optymalnej dyspozycji po kontuzji kolana. Jego celem jest ponowny awans do czołowej "10" rankingu ATP.

Drugi tytuł w sezonie

W tym sezonie doświadczony Francuz odniósł już zwycięstwo w Open Sud de France w Montpellier (ATP 250), a teraz dołożył do tego wartą 80 punktów wygraną w Cassis Open Provence (korty twarde).
Od stanu 1:1 w pierwszym secie jego rywal z Izraela nie zapisał na swoim koncie już żadnego gema. Dramatycznie wyglądały statystyki serwisowe Seli (m.in. tylko 18 proc. wygranych wymian po drugim podaniu) oraz procent obronionych break pointów (14).
W półfinale Tsonga pokonał 7:5, 7:6(6) utalentowanego 20-latka ze Szwecji Mikaela Ymera (106. ATP). W tym meczu Francuz wygrał wymianę, która śmiało kandydować może do miana najlepszej w całym roku.

Polski przystanek w ATP Challenger Tour

W poniedziałek w Szczecinie rozpocznie się najstarszy i największy obecnie w Polsce turniej tenisowy – Pekao Szczecin Open. W drabince znalazło się czterech tenisistów z pierwszej setki rankingu ATP – Hiszpan Albert Ramos-Vinolas (49. ATP), Włoch Marco Cecchinato (66. ATP), Niemiec Phillipp Kohlschreiber (79. ATP) i Hiszpan Roberto Carballes Baena (76. ATP).
Pekao Szczecin Open należy do cyklu LOTOS PZT Polish Tour.
Autor: br / Źródło: Eurosport